Registrace | Přihlášení


Anna Hogenová

Povídání Anny Hogenové s Bárou Nesvadbovou

Autor: Kolektiv autorů - Nesvadbová Barbara,Hogenová Anna

publisher: Universum

0 / 5
20 % Novinka Prémiový titul
Rozhovor publicistky a spisovatelky Báry Nesvadbové s profesorkou Annou Hogenovou, filozofkou a fenomenoložkou. Dvě ženy si povídají o podstatě ženství, roli žen v dnešní společnosti, o tom, jak těžké je prosadit se jako žena v mužském světě a skloubit přitom rodinu s kariérou, o současné rodině, o lásce i zrádné kráse. Nezůstávají ale jen u takzvaně ženských témat, jejich rozhovor přesahuje do

Sleva 20 % z běžně ceny 359 Kč

Naše cena: 288 Kč

Nedostupné

Žít z vlastního pramene. Rozhovory o životě a filosofii s Annou Hogenovou

Autor: Kolektiv autorů - Hogenová Anna,Slaninka Michal

publisher: Malvern

0 / 5
15 %
Žít z vlastního pramene znamená být usebrán, být u sebe. V tomto "u sebe" je zároveň přítomný celek, bytí, které prožíváme a ze kterého vždy poprvé a naposled žijeme. Otevírá se tady to vzácné, podstatné a posvátné. Vždyť nakonec bytí, otevřenost a pravdivost v životě nebo láska poukazují na totéž. Kniha rozhovorů s Annou Hogenovou je knihou o životě a živé filosofii, knihou o podstatném v životě.

Sleva 15 % z běžně ceny 228 Kč

Naše cena: 194 Kč

Nedostupné

Areté základ olympijské filozofie

publisher: Karolinum

0 / 5
21 %
Všechny kapitoly se vztahují ke koncepci pojmu ARETÉ - základní ideji filosofie starověkých olympijských her, která může být chápána jako pozadí, kontext, celek anebo harmonie mezi pečí o duši a péčí o tělo. V jednotlivých kapitolách je ARETÉ stavěno do souvislostí např. s pojmem pravdivosti, ideje, bytí, života, přírody nebo smrti. Určeno pro posluchače FTVS UK.

Sleva 21 % z běžně ceny 190 Kč

Naše cena: 151 Kč

Nedostupné

K myšlení myšleného

publisher: Marek L.

0 / 5
15 %
Předložená publikace “Myšlení myšleného” má jednoduchý úkol: upozornit čtenáře, že úkol myšlení není vyčerpán deskripcí jsoucen a jejich funkcí, jak si to někdy představují současní politici, kteří rozhodují o celku vzdělání a výchovy. Vzdělání a výchova má mít podíl na transcendujícím duchovním přesahu lidské bytosti k celku bez marga, jenž nemá žádné předmětné bytí, jež stačí přesně popsat.

Sleva 15 % z běžně ceny 180 Kč

Naše cena: 153 Kč

NedostupnéPřihlášení uživatele

EMG doprava zdarma - na pozadí