Registrace | Přihlášení


Biomanžel

Autor:

(10x)

Počet recenzí: 3

Napsat recenzi

Vydavatel:
Datum vydání: 29.10.2015
Formát: 216 x 151 x 19 mm; Knihy - vázané; 180 stran
Další specifikace

Anotace

Biomanžel je volným pokračováním Vieweghova bestselleru Biomanželka (2010), kterého se prodalo více než sto tisíc výtisků a dočkal se úspěšného divadelního zpracování. Známému spisovateli Mojmírovi praskne v cíli pražského maratonu aorta, a někdejší sebevědomý světák se tak na několik příštích let změní v komicky neurotického pacienta. Takovou proměnu unese jen málokterá žena, zvláště když se její choť ve slabé chvíli přizná k nevěře. Ani manželka Hedvika není výjimkou. V životě ji navíc čeká ještě jeden doslova koperníkovský obrat a překvapivým veletočem prochází i sám Mojmír. Vypravěčkou tohoto autobiograficky laděného příběhu je podobně jako v Biomanželce dula, jejíž sžíravost je sice nemilosrdná, ale zdá se, že také ozdravná…

Kategorie

Knihovnické kódy

 • ISBN: 978-80-7227-370-6
 • EAN: 9788072273706

Hodnocení


 • 3.5 / 5

  vieweg-chtěla jsem přečíst


 • 2.5 / 5

  Očekávané pokračování Biomanželky a potažmo Života po životě pokulhává. Paradoxně je Život po životě dějově bohatší a košatější. Biomanžel má zajímavá silná místa, ale těch je bohužel méně než těch slabých. Je nutno vzít v úvahu Vieweghův zdravotní stav, v němž tvořil, ale faktem je, že Život po životě psal rovněž v těžkém období a román byl čtivější. Dobrá je myšlenka reinkarnace, ale jinak se román vleče a až na pár zajímavých epizod s terapeutkami a zážitky z nemocnice se autor jen mnohokrát opakuje, (jak smilnil, opíjel se a snobsky zneužíval život). Přesto je třeba říct, že Viewgh je stále čtivý co do skladby vět, dialogů.. Škoda, autor by měl možná zjistit, že lidí s jeho postižením ( výpadek krátkodobé paměti) je víc a že měli stejné, podobné nebo i horší problémy.

  Sebestředný Viewegh se netypicky sám kriticky hodnotí a opravdu se odhalí až nečekaně syrově. Snad i surově :-)

  Příběh je dějově velmi chudý, bohužel opět převažuje Vieweghovo "nimrání se" ve svém vnitřním já, jak tomu bylo např. v Účastnících zájezdu, kteří jsou daleko lepé zfilmovaní, protože ve filmu jsou ony nezajímavé pasáže vynechány. V Účastnících řešil ublíženecky kritiku svých děl, v Biomanželovi pro změnu lká nad svým údělem a prohnaností Hedviky. Až příliš často a rušivě působí jeho chacha na téměř každé straně. I nepříliš zkušený autor pochopí, že jeho věty mají ironický a výsměšný tón.


 • 4.5 / 5

  doporučuji všem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Vaše osobní údaje zpracováváme primárně pro vyřízení Vaší objednávky a další účely. Bližší informace o zpracování osobních údajů, zejména dalších účelech zpracování, předávání údajů mimo EU a vašich právech, najdete v sekci Ochrana osobních údajů.

Publikace od stejného autora

Zákazníci také koupili

Mohlo by se Vám líbit50 % sleva skyscraper

Přihlášení uživatele