Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Historie - Otázky - Problémy 1/2013 - Židovská studia ve 21. století

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Jazyk: čeština
Formát: brožovaná; 240 stran časopis
Cena: 184 Kč běžně 230 Kč
Nedostupné

nebo Hlídající pes, Doporučit známému, Položit dotaz prodejci, Přidat do oblíbených

Anotace

Periodikum Ústavu českých dějin FF UK v Praze seznamuje odbornou i zasvěcenou laickou veřejnost s výsledky stěžejních vědeckých úkolů vázaných na ÚČD a s nimi spojených pedagogických aktivit jejich členů. Časopis se primárně zaměřuje na historii českých zemí a střední Evropy, a to od raného středověku až po soudobé dějiny. Uveřejňuje nejen studie učitelů, ale též části zdařilých dizertačních či rigorózních prací. Formou obsáhlejších anotací by měla badatelská obec získat také průběžnou informaci o úspěšně obhájených diplomových a dizertačních pracích studentů. Jednotlivá čísla doplňuje obvyklý badatelský servis v podobě recenzí, anotací a zpráv o konferencích v České republice i zahraničí. Jednotlivá čísla budou profilována chronologicky či tematicky sevřeněji, většinou jako výstupy jednotlivých seminářů ÚČD FF UK.

První číslo pátého ročníku časopisu Historie – Otázky – Problémy přináší studie a materiály, jejichž společným jmenovatelem jsou nové přístupy bádání na poli židovských studií. Ačkoli texty mají široký rozptyl v čase i prostoru, hlavním záměrem této publikace je seznámit čtenáře s tématy, která geograficky příslušejí do střední Evropy a jsou pro danou disciplínu klíčová. Pozornost je věnována i otázkám, jež byly dlouhodobě přehlíženy, jako je málo známá problematika perzekuce československých Židů v Sovětském svazu za druhé světové války či analýza negativních stereotypů Židů v české próze. Mezi články věnovanými literatuře najdeme pak i nejnovější poznatky bádání o Franzi Kafkovi či rozbor židovské mystiky v díle polského básníka Aleksandra Wata. Přínos k aktuálním diskusím o mezináboženském dialogu představuje stať zkoumající vztah Franze Werfela ke křesťanství a židovství. Izraelská studia jsou zde zastoupena anglicky psaným příspěvkem vykreslujícím pojetí identity v komunitě argentinských Židů. Úvodem publikace je představen aktuální vývoj na poli židovských a izraelských studií a texty již tradičně završuje seznam a anotace kvalifikačních tematicky spřízněných prací vzniklých na FF UK.

Kategorie

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Vaše osobní údaje zpracováváme pro vyřízení vaší objednávky, pro zasílání našich nabídek a další účely. Nabídky přizpůsobujeme podle vašich předchozích objednávek. Bližší informace o zpracování osobních údajů, zejména dalších účelech zpracování, předávání údajů mimo EU a vašich právech, najdete v sekci Ochrana osobních údajů.Přihlášení uživatele