Registrace | Přihlášení


Jachtařský slovník AČ-ČA do kapsy + CD s výslovností - Anglicko-český a česko-anglický + CD

Autor: neuveden

(2x)

Počet recenzí: 2

Napsat recenzi

Vydavatel:
Jazyk: čeština, angličtina
Datum vydání: 01.12.2012
Formát: 140 x 97 x 10 mm; Knihy - vázané; 130 stran
Cena: 145 Kč běžně 199 Kč
Nedostupné

nebo Hlídající pes, Doporučit známému, Položit dotaz prodejci, Přidat do oblíbených

Anotace

Slovník obsahuje 1 350 abecedně řazených výrazů, které najdete jak v anglicko-české části, tak v česko-anglické, ve které jsou rozděleny do jednotlivých tematických okruhů. Hodí se pro začínající i pokročilé jachtaře při plavbě na charterových lodích nebo při kapitánských kurzech. Součástí je CD s 400 vybranými slovy doplněnými nahrávkami, díky nimž lze natrénovat správnou výslovnost a vyzkoušet si efektivní metodu zrychleného učení.

Kategorie

Knihovnické kódy

 • ISBN: 978-80-903650-1-8
 • EAN: 9788090365018

Hodnocení


 • 4.5 / 5

  Hledal jsem slovník pro můj nadcházející kapitánský kurz (vedený v angličtině) - tento jsem viděl u známého a přišel mi dobrý.
  Řekl bych, že splnil co jsem čekal, ale jiné jsem neprohlížel, takže nevím, zda se nedá najít lepší.
  Pro českého jachtaře v anglickém prostředí se určitě hodí.
  CD je udělané dost mizerně-v podstatě jako by ani nebylo...kdyby raději místo CD přidali pár slov navíc nebo vynechali reklamy.

  Tematicky členěná česko-anglická část - v 97% případů je to velmi užitečné, vyjímečně právě proto nějaké slovo nemůžu najít, obecně je to určitě výhoda.
  V jedné části má "fotky" (části lodě, popis kokpitu, popis plachet..), které jsou anglicky popsané - nemusím tedy někdy ani znát správný český výraz a najdu ten anglický
  Hodně informací navíc: vlajkové signály, hláskovací abeceda, kardinální znaky, základy výslovnosti....
  Anglicko-česká část podle abecedy
  Opravdu kapesní velikost
  Obsahuje vše co jsem čekal a ještě něco navíc

  CD s výslovností obsahuje chyby ve výslovnosti, nepřenosti/chyby v překladu, překládají jeden a ten samý výraz různě na různých místech - neznalého člověka to bude jistě mást (bilge pumpa=pumpa studánky / kalové čerpadlo / čerpadlo kýlového prostoru)
  Slovník je přísně jachtařský - obecnější překlady daného výrazu často chybí (wheel=kormidelní kolo, už nikoli "kolo")
  Už vzhledem k velikosti je počet výrazů omezený - to se ale týká především obecných výrazů, z jachtařské terminologie jsem nenarazil na nic, co bych ve slovníku nenašel.
  Několik stran reklam - mohli místo nich přihodit více výrazů


 • Slovník není jen slovníkem, ale obsahuje např.přehled vlajek, kardinálních znaků..taky základy anglické výslovnosti. Česko-anglická část je řazená podle tématických celků (nářadí, navigace, takeláž...v jedné části dokonce popisky obrázků). Hodnotím to rozhodně kladně - většinou to výrazně pomůže! Obvykle mluvím o nějakém tématu a potřebuju více slovíček z daného okruhu a takto správný výraz rychle najdu. Navíc často nevím který (z několika možných se stejným významem: rohatinka / vazák) výraz bych měl hledat-v rámci tématu jsem schopen projít všechna slova. Ale občas, pokud nenajdu výraz tam kde čekám, je obtížné hádat, zda se nachází pod jiným tématem nebo ve slovníku není vůbec. Anglicko-česká část je řazená (na rozdíl od česko-anglické) dle abecedy, což je velice rozumné. Potud slovníku chvála, je dělaný dobře, navíc opravdu kapesní velikosti.
  Překlady jsou důsledně jachtařské a obecné pojmy někdy chybí (wheel=kormidelní kolo, obecný pojem "kolo" chybí).
  Přidat CD s namluvenými výrazy je super nápad a autor zaslouží pochvalu. Navíc jsou ve formátu .mp3, takže si to člověk může vzít s sebou. Provedení je ale opravdu tristní! Nízká hlasitost je nejmenší problém. Mnohem horší jsou CHYBY ve výslovnosti, občasná pochybná správnost překladu ale nejvíc mi vadí nekonzistentnost: bilge pump je přeloženo jednou jako pumpa studánky (to je myslím rovnou chyba), jednou jako kalové čerpadlo a jednou jako čerpadlo kýlového prostoru. Méně znalý člověk tak na CD místo poučení najde spíše zmatení sebe sama.

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Vaše osobní údaje zpracováváme primárně pro vyřízení Vaší objednávky a další účely. Bližší informace o zpracování osobních údajů, zejména dalších účelech zpracování, předávání údajů mimo EU a vašich právech, najdete v sekci Ochrana osobních údajů.

Zákazníci si zakoupili s tímto produktemDara Rolins 1+50%

Přihlášení uživatele

EMG doprava zdarma - na pozadí