Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Japonsko-český česko-japonský velký slovník

(1x)

Počet recenzí: 1

Napsat recenzi

Vydavatel:
Jazyk: japonština, čeština
Publikováno: 09/2016
Formát: vázaná; 165 x 235 mm; 800 stran kniha
Cena: 955 Kč běžně 1 290 Kč
Nedostupné

nebo Hlídající pes, Doporučit známému, Položit dotaz prodejci, Přidat do oblíbených

Anotace

Zcela nový, snadno použitelný a svého druhu první japonsko-český a česko-japonský slovník u nás, určený jak samoukům, tak začínajícím a středně pokročilým studentům univerzit či jazykových škol. Jde o zcela původní autorské dílo, jehož hlavním cílem je co nejvěrněji zachytit současný psaný i mluvený jazyk. Nad rámec svého všeobecného zaměření obsahuje i odbornou terminologii, a to z oblastí ekonomie, práva, vědy a techniky.
Obsah:
- 52 000 hesel
- 15 000 příkladů, idiomů a frází
- 107 000 překladů
Hlavní vlastnosti:
- Největší jednosvazkový oboustranný slovník
- Aktuální slovní zásoba věrně odrážející současný psaný i mluvený jazyk
- Velké množství termínů z biologie včetně jejich zápisů v kandži
- Určen všem vážným zájemcům o japonštinu, od studentů po učitele a překladatele

Při práci na japonské části slovníku jsme vycházeli jednak z řady japonských výkladových slovníků, z rozsáhlých internetových databází a studijních znakových slovníků, dále ze slovníků renomovaných nakladatelství, jako jsou Kenkyusha, Taishukan, Sanseido, Shogakukan, Kadokawa, Kodansha, Tuttle Publishing, ale také z řady specializovaných slovníků i encyklopedií a samozřejmě také z aktuálního výkladového slovníku češtiny nakladatelství Lingea. Česká část slovníku je založena na vlastním rozsáhlém výkladovém slovníku, který vytváříme již od roku 2001. Tento živý, průběžně aktualizovaný a neustále rozšiřovaný slovník tvoří jednotící základ všech našich překladových slovníků, které od roku 2005 postupně vydáváme v knižní i elektronické podobě. Obsahuje současnou frekvenčně uspořádanou slovní zásobu, nechybí ani nejnovější termíny technické, ekonomické a právní, odrážející technologický pokrok počátku nového tisíciletí.
Při vyhledávání slov uživateli poslouží uvedený seznam znaků s japonskými a sinojaponskými výslovnostmi, který využijí nejen začátečnící, ale i lidé s pokročilejší znalostí jazyka. Důraz je kladen na přehlednost, srozumitelnost a užitečné doplňující informace vhodné pro studium jazyka. Nechybí zde ani praktické příklady převzaté z běžného jazyka, které vám usnadní aktivní komunikaci a zapamatování slovní zásoby. Všechna hesla a ustálené obraty jsou doplněny o předložkové vazby a upřesňující závorky, aby bylo docíleno maximální jednoznačnosti významů a výstižnosti překladů. Tyto rozšiřující informace vám pomohou rychle a snadno najít správný význam slova, a vybrat tak nejvhodnější překlad. Předložkové vazby a příklady vám napoví, jak dané slovo nebo slovní spojení správně použít ve větě. Přehled japonské gramatiky spolu s ilustračními příklady a oběma japonskými abecedami vám umožní rychle si osvojit základy jazyka a zásady jeho užití.
Jistě také oceníte užitečný seznam afixů, numerativů a tranzitivních a intranzitivních sloves, který vám pomůže zdokonalit nejen znalost jazyka, ale také rozšířit slovní zásobu a věříme, že přijde vhod i při aktivním překládání. Doufáme, že vám slovník bude užitečným pomocníkem při studiu jazyka, během výuky, ale také při překládání.

Kategorie

Knihovnické kódy

 • ISBN: 978-80-7508-142-1
 • EAN: 9788075081421

Hodnocení


 • 5 / 5

  Konečně nějaký japonsko-český/česko-japonský slovník k dispozici na našem trhu. Ještě by se hodila i kapesní verze.

  Slovník je dost přehledný. Japonská část je řazena podle české abecedy (plus mínus), kde jsou hesla psaná nejdříve japonským písmem a za ním je v závorce český přepis jako to známe např. z anglických slovníků (to jistě ocení především začátečníci). Já osobně bych ocenila, výslovnost psanou pouze hiraganou, ale chápu, že jsem jen jedna z mála a tudíž to není moc marketingově zajímavé.

  Dále slovník obsahuje seznam radikálů a znaků a také stručný přehled základní gramatiky, či jiné důležité informace.

  Domnívám se, že tento slovník ocení každý student japonštiny, kdo radši vyhledává slovíčka v tištěném slovníku než v elektronickém, jako já.

  přehlednost
  aktuální slovíčka
  slova psaná japonským písmem + český přepis výslovnosti

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Vaše osobní údaje zpracováváme pro vyřízení vaší objednávky, pro zasílání našich nabídek a další účely. Nabídky přizpůsobujeme podle vašich předchozích objednávek. Bližší informace o zpracování osobních údajů, zejména dalších účelech zpracování, předávání údajů mimo EU a vašich právech, najdete v sekci Ochrana osobních údajů.booktook sky
Booktook sky

Přihlášení uživatele