Registrace | Přihlášení


Křesťanství a romantismus

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Datum vydání: 22.09.2011
Formát: Knihy - paperback; 132 stran
Cena: 135 Kč běžně 159 Kč
Nedostupné

nebo Hlídající pes, Doporučit známému, Položit dotaz prodejci, Přidat do oblíbených

Anotace

Sborník z mezinárodního a interdisciplinárního kolokvia konaného v rámci Setkání zájemců o teologii Institutu ekumenických studií ve spolupráci s CDK v říjnu v roce 2010 v Praze. Přispěvatelé se zamýšlejí nad teologickými, historickými a literárními aspekty romantického hnutí a pokoušejí se vystihnout ambivalentní vztah mezi křesťanstvím různých konfesí a národními romantizujícími tendencemi. Publikace přináší přenášky a rozbory romantických děl I. Noble, J. Hanuše, J. Kranáta, P. Horáka, V. Bakešové, J. Kudrnáče, P. Parusheva a dalších našich a zahraničních odborníků.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-7325-250-2
  • EAN: 9788073252502

Hodnocení

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Vaše osobní údaje zpracováváme pro vyřízení vaší objednávky, pro zasílání našich nabídek a další účely. Nabídky přizpůsobujeme podle vašich předchozích objednávek. Bližší informace o zpracování osobních údajů, zejména dalších účelech zpracování, předávání údajů mimo EU a vašich právech, najdete v sekci Ochrana osobních údajů.

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Informace o autorovi

Ivana Noble

Ivana Noble (Dolejšová) přednáší teologii na Evangelické teologické fakultě UK v Praze. Teologii vystudovala na Husitské teologické fakultě a na katolické Heythrop College Londýnské univerzity, kde promovala s doktorskou prací Svědectví o naději: Problém metody v postmoderní apologetice (vyšlo pod anglickým názvem: Accounts of Hope: A Problem of Method in Postmodern Apologia, Peter Lang, 2001). V letech 1994–2000 působila jako ředitelka Institutu ekumenických studií v Praze, který spoluzakládala. Noble je autorkou řady článků o ekumenické teologii, východní a západní spiritualitě, hermeneutice, fundamentalismu a totalitním myšlení, které jsou většinou publikovány anglicky. Kniha Po Božích stopách: teologie jako interpretace náboženské zkušenosti představuje její první větší dílo publikované v češtině.Antigenní test

Přihlášení uživatele

EMG doprava zdarma - na pozadí