Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Lament

Autor:

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Publikováno: 2008 (1. vydání)
Formát: 1× Kniha, brožovaná, 64 stran, 11 × 17 cm, česky

Anotace

Verše charakteristické sevřenou formou, nečekanými pointami a významovými přesahy oživují a ještě zvýrazňují všechno nejpalčivější ze sbírek předešlých. I horoucnost mládí. Ano, „je načase vstát znova z popela“.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-7304-091-8
  • EAN: 9788073040918

Laskavé básně o lidských temnotách

Dora Kaprálová, MF DNES, 19.9.2008

(...) V nejnovější sbírce se však objevují temné a zároveň perlivě věcné polohy úzkosti, neklidu, smíření a naděje. Důrazněji řečeno: v Lamentu najdeme ze všech autorčiných sbírek snad nejznatelnější stopy životní zralosti, která je důvěryhodně prožitá a s jemnou distancí zkušeného psaní vtisknutá do básní, ačkoliv niterný neklid i tak má v poezii Štroblové své stálé místo, stejně jako důraz na leckdy překvapivou "škobrtavost" sonetů. Sbírka Lament je tvořena především básněmi, které u autorky nově, s uměřenou ironií, spojují zdánlivě nespojitelné: patos s humorem a strach z mizící krajiny s úzkostí z konce. Tíseň veršovaných lamentací posouvá přitom k mlhavé naději nevtíravá přítomnost Boha.

;

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Vaše osobní údaje zpracováváme pro vyřízení vaší objednávky, pro zasílání našich nabídek a další účely. Nabídky přizpůsobujeme podle vašich předchozích objednávek. Bližší informace o zpracování osobních údajů, zejména dalších účelech zpracování, předávání údajů mimo EU a vašich právech, najdete v sekci Ochrana osobních údajů.


Může se hodit…


Přihlášení uživatele

Katodieta Katodieta