Registrace | Přihlášení


Obyčejní muži

Autor:

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Datum vydání: 01.08.2002
Formát: 213 x 156 x 22 mm; Knihy - vázané; 224 stran
Další specifikace
Cena: 241 Kč běžně 298 Kč
Nedostupné

Dostupnost: Není skladem

nebo Hlídající pes, Doporučit známému, Položit dotaz prodejci, Přidat do oblíbených

Anotace

Kniha vychází z autorova dlouholetého bádání na poli dějin holocaustu a je věnována pachatelům, obětem a divákům jednoho z největších zločinů v historii – vyvraždění evropských židů za druhé světové války. Tentokrát nám v ní ukazuje osoby, které holocaust vymysleli, provedli, zažili a vytrpěli, ale také současně směruje naši pozornost na osudové spojení vztahů mezi všemi účastníky holocaustu.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 80-7203-416-2
  • EAN: 9788072034161

Spoluautoři:

Překlad Kasl, Jiří

Informace:

Originál Ordinary Men. Reserve Police Battalion 101 and the Final Solution in Poland

Hodnocení

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Vaše osobní údaje zpracováváme primárně pro vyřízení Vaší objednávky a další účely. Bližší informace o zpracování osobních údajů, zejména dalších účelech zpracování, předávání údajů mimo EU a vašich právech, najdete v sekci Ochrana osobních údajů.

Přimět zabíjet je snadné Ivan Šedivý, LIDOVÉ NOVINY, 4.1.2003

(...) Browningova kniha je vlastně mikrohistorickou sondou (jistě ne náhodou je mezi těmi, jimž autor děkuje za náměty a připomínky, uveden i Carlo Ginzburg), ovšem sondou mimořádného významu. Browningův přístup umožňuje pozoruhodný vhled do nejnižší úrovně nacistického genocidního mechanismu. (...) podařilo se mu předložit čtenáři propracované a konzistentní vysvětlení chování příslušníků praporu, jež je současně podle mého názoru velmi věrohodným, obecně platným případem, na jehož základě můžeme pochopit širší souvislosti holocaustu.

;Dějepisce Browninga zajímají &quotobyčejní" muži Ivan Matějka, Hospodářské noviny, 3.9.2002

(...) Tvořili němečtí policisté jednolitou skupinu? Browning dokládá, že ne. Proto ho zajímají i motivy jednotlivců, kteří - jak poznamenává česká redakce - &quotpřed válkou žili obyčejným, velkoměstským způsobem a ani v nejtemnějších představách jim nepřišlo na mysl, že se stanou masovými vrahy". (...) Americký historik se sám řadí k těm autorům, kteří popisují dějiny &quotzespoda" a zaměřují se na rekonstrukci prožitků a zkušeností těch, jež byli ignorováni v historii &quotvysoké" politiky a kultury. I díky tomu přerůstá poselství jeho studie dějiny holocaustu a nacismu.

;

Zákazníci také koupili

Mohlo by se Vám líbit50% sleva na druhý titul

Přihlášení uživatele