Po Hlavě

Autor:

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Datum vydání: 01.01.2010
Formát: 205 x 139 x 34 mm; Knihy - vázané; 348 stran
Další specifikace
Cena: 248 Kč běžně 299 Kč
Nedostupné

nebo Hlídající pes, Doporučit známému, Položit dotaz prodejci, Přidat do oblíbených

Anotace

Když mladého anglického filosofa Martina Claye a jeho manželku, historičku umění Kate, pozvou na návštěvu jejich venkovští sousedé, aby je požádali o posudek několika starých obrazů, které zamýšlejí prodat, Martin pochopí, že stojí před příležitostí, jaká přichází jen jednou za život: jedním ze zaprášených děl je podle jeho názoru chybějící plátno z Bruegelova cyklu „Roční doby“, jehož objev by znamenal zásadní zlom v jeho kariéře i nepominutelný finanční zisk. Zmocnit se obrazu, aniž by jeho nevzdělaný a samolibý vlastník prohlédl Martinovy plány, však není jednoduché a vyžaduje nejen důmyslný plán, ale i značné finanční riziko, a jak Martin postupně zjišťuje, ve hře se ocitá víc, než původně očekával – včetně budoucnosti jeho rodinného života a citové investice, již se zdá vyžadovat záchrana drahocenného plátna a cesta ke slávě a bohatství... Michael Frayn (1933) patří k předním současným anglickým dramatikům a prozaikům. Román Po hlavě byl jedním z finalistů prestižní ceny Booker Prize za rok 1999 a zaznamenal výrazný čtenářský i kritický ohlas.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-7432-011-8
  • EAN: 9788074320118

Spoluautoři:

Překlad Wolfová, Zora

Informace:

Originál Headlong

Hodnocení

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Vaše osobní údaje zpracováváme primárně pro vyřízení Vaší objednávky a další účely. Bližší informace o zpracování osobních údajů, zejména dalších účelech zpracování, předávání údajů mimo EU a vašich právech, najdete v sekci Ochrana osobních údajů.

Zbytečně neplýtvat pravdou Petr Matoušek, Hospodářské noviny, 2.4.2010

(...) Komediální ladění knihy Po hlavě odráží zoufalou potřebu hlavního hrdiny Martina vydobýt - pokud možno v mezích zákona - drahocenný obraz z majetku jistého vesnického hospodáře, který ho léta nedůstojně skladuje a netuší, co má doma. (...) Hrdinův pád střemhlav mimo realitu, kde spřádá vášnivé sny, však nespěje k úplné katastrofě. Jaké štěstí, že jeho pohnutky nebyly tak amorální, že nemínil uložit kořist do sejfu, nýbrž plánoval ji lidem zpřístupnit, neboť podle Marina "nelze vlastnit chvění zeleně, směšnost našpulených rtů ani odplouvání lodě". Snad proto se nad Martinem spisovatel smiluje a dopřeje mu citové řešení problému, jaké vědátor dosud přehlížel. Ale ať se ve Fraynově kunsthistorické frašce bojuje, lže a šílí ve jménu pravého Bruegela, anebo kvůli pouhé chiméře, číhá tu v záloze na čtenáře zástup morálních otázek k promýšlení.

;Záhadný obraz a morální dilema Ladislav Nagy, REFLEX, 18.2.2010

(...) Nyní, po více než deseti letech, vychází tato skvostná próza ve výborném překladu Zory Wolfové v nakladatelství Paseka. Fraynovy hry i romány se vyznačují silným etickým rozměrem - autor čtenáři nepředkládá kázání, nýbrž otevírá širokou škálu otázek a nabízí na ně pohled z nových, často nečekaných úhlů a zpochybňuje názory a přesvědčení, jež byla do té doby chápána jako danost. Takovou knihou je i Po hlavě. Ale aby nedošlo k omylu - tohle není žádná meditace o morálních hodnotách, nýbrž strhující příběh s detektivní zápletkou, který se čte doslova jedním dechem, nabídne čtenáři osvěžující dávku humoru a zároveň vybízí k hlubšímu zamyšlení.

;

Zákazníci také koupili

Mohlo by se Vám líbit50 % sleva skyscraper

Přihlášení uživatele