Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Přemyslovci - Budování českého státu

Autor:

(4x)

Počet recenzí: 1

Napsat recenzi

Vydavatel:
Publikováno: 2009 (1. vydání)
Formát: 1× Kniha, vázaná, 880 stran, 21 × 27 cm, česky
Cena: 1 199 Kč běžně 1 499 Kč
Nedostupné

nebo Hlídající pes, Doporučit známému, Položit dotaz prodejci, Přidat do oblíbených

Anotace

Obsáhlá a výpravná publikace nabízí dosud nejucelenější pohled na vznik a působení knížecí a královské dynastie Přemyslovců v českých zemích od 9. století po její konec na počátku 14. století včetně historických okolností, které předznamenaly vznik českého státu. Kniha dále obsahuje podrobnou a mnohaoborovou analýzu rozvoje českého státu i jeho pokračování bezprostředně po zániku zakladatelské dynastie. Zaznamenává rovněž symbolický význam Přemyslovců pro interpretaci českých dějin jako celku.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-7106-352-0
  • EAN: 9788071063520

Hodnocení


  • 5 / 5

    Knihu jsem si často půjčoval z knihovny, protože mapuje kompletně historické období, o které se zajímám... Myslím si, že je to skutečný vrchol, který shrnuje dosud známá fakta o době Přemyslovců - kromě politiky i o náboženství, kultuře a běžném životě lidí té doby... Nelituji toho, že jsem si jí koupil...

Přemyslovci jako jistota českých dějin

Martin Nodl, Hospodářské noviny, 7.5.2009

(...) Autoři knihy o Přemyslovcích na tento raný "superstát" věří a dávají to okázale najevo. Jejich výklad je v tomto ohledu konzistentní, tradicionalistický a obtížně zpochybnitelný. Ostatně v knize najdeme velmi málo pochybností, nejistot a interpretačního váhání. Tento přístup odráží uvažování většiny potenciálních čtenářů, již věří v pravdivost historie a touží po jejích jistotách. (...) V knize Přemyslovci církev vystupuje jako svébytné politické centrum, jako aktivní mecenáš umění, iniciátor inovací hospodářského rázu a spolu s tím i jako mocenská struktura, jež dlouhodobě, ne vždy však úspěšně usiluje o christianizaci společenství laiků. Právě onen oprávněný důraz na jednotlivé vlny christianizace dává knize punc originality.

;

Kniha, již si Přemyslovci zasloužili

Petr Kubín, MF DNES, 25.4.2009

(...) Vznikla tak krásná a vědecky podložená kniha, veliká rozměrem i obsahem. Texty jsou kvalitní, vzhled je estetický. Kniha má bezpochyby šanci uplatnit se v široké čtenářské obci, neboť je zaměřena na široké publikum, ale bude užitečná i pro odborníky. Ti budou samozřejmě o jejích výsledcích dále diskutovat. Historie není exaktní vědou a v řadě problémů se nikomu nemůže podařit říci poslední slovo. Bez nadsázky však můžeme říci, že taková kniha o Přemyslovcích zde ještě nebyla a zase dlouho nebude.

;

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamubooktook sky
Booktook sky

Přihlášení uživatele