Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Šiva a Párvatí

Autor:

(1x)

Počet recenzí: 1

Napsat recenzi

Vydavatel:
Publikováno: 2005 (1. vydání)
Formát: brožovaná, 56 stran, 10 × 14,5 cm, česky

Anotace

Tím nejpozoruhodnějším, co charakterizuje lidstvo, je skutečnost, že tvor, který se pro svou schopnost myšlení pasoval na pána tvorstva, používá většinou svou mysl bez jakékoli znalosti jejího fungování. Mysl a její fungování jsou pro samotného člověka těžko pochopitelné. Také to, že mysl je nutno kultivovat, je pro většinu lidí těžko přijatelná. Mysl je však pouhým nástrojem, jehož používání může být blahodárné, pokud je mysl klidná a svobodná. Jednání stejné lidské mysli, která je nezkrocená a spoutaná závislostmi, bývá velice zhoubné, plné krutosti, závisti i zloby.
Mudrci, kteří v dávných dobách prošli obtížnou cestou k sebepoznání, sepisovali ctnostné příběhy, které na praktických příkladech ukazují, jak lépe a klidněji prožít celý život. Čtení a naslouchání těmto příběhům kultivuje naslouchajícím lidem mysl a tak zvyšuje jejich optimismus, spokojenost a radost ze života.
Člověk je v pravdě takový, jaká je jeho mysl a jaká je jeho víra. Proto čtěme příběhy plné lidské ctnosti, hrdinství, pravdomluvnosti, odříkání, odpovědnosti a spolehlivosti, oddanosti a víry. Uvažujme o nich, radujme se z těchto příběhů a zkoušejme v nich hledat odpovědi na otázky našeho vlastního žití. Čím více ctností prodchne naši mysl, tím lépe se bude žít nám i všem ostatním bytostem v našem světě.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 80-7207-575-6
  • EAN: 9788072075751

Hodnocení


  • 5 / 5

    Knihu jsem si pořídila z více důvodů. Jedním z nich byla motivace a touha po větší čistotě, klidu, spojení se sebou, zlepšení se jako člověk. Knížka Šiva a Párvatí je skvělým pomocníkem při zvládnutí přechodu z materiální stránky, směrem k nehmotnému světu a své vlastní podstatě. Druhým důvodem jejího pořízení byly evokující vzpomínky z doby, kdy jsem knihu měla v rukou a byla čistým člověkem. Oba body a oblasti jdou ruku v ruce s poselstvím a tím, co měla kniha přinést. Doporučuji všem pro zklidnění mysli, tempa v životě, nalezení svého nezničitelného vnitřního klidu, pochopení podstaty světa a celé existence. Všem, kdo chtějí rozvíjet své vztahy se sebou samotnými i se sebou a druhými na vyšší úrovni.

    Nádherná kniha, plná moudrosti a největších pokladů lidské existence. Doporučuji všem! :)

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Vaše osobní údaje zpracováváme pro vyřízení vaší objednávky, pro zasílání našich nabídek a další účely. Nabídky přizpůsobujeme podle vašich předchozích objednávek. Bližší informace o zpracování osobních údajů, zejména dalších účelech zpracování, předávání údajů mimo EU a vašich právech, najdete v sekci Ochrana osobních údajů.Přihlášení uživatele