Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Stín vítězství

Autor:

(2x)

Počet recenzí: 1

Napsat recenzi

Vydavatel:
Publikováno: 2005 (1. vydání)
Formát: vázaná, 296 stran, 15 × 21 cm, česky

Anotace

„…Když přijde řeč na válku, vzpomínáme na Stalingrad, a když si vzpomeneme Stalingrad, připomene se nám také Žukov. To on, nejslavnější vojevůdce 20. století, byl velitelem jedné z nejskvělejších operací druhé světové války a možná i celé světové historie. Stalingrad je potvrzením nepopiratelné pravdy: Kde je Žukov, tam je i vítězství…
Provoláme třikrát Hurá! Géniovi a potom se podíváme po důvěryhodnosti těchto tvrzení. Pojďme se vypravit až k pramenům. Zjistěme si, odkud vešlo ve známost, že plán stalingradské strategické útočné operace navrhl Žukov? Pramen najdeme snadno: Vyprávěl to sám Žukov. To on sám sebe prohlásil za autora plánu operace…“
Viktor Suvorov je pseudonym profesionálního rozvědčíka V. B. Rezuna, který v roce 1978 uprchl do Velké Británie. V SSSR byl nepřítomnosti odsouzen k trestu smrti.
Maršál Žukov. Znáte ho z knih, z filmů, z filmové kroniky a z fotografií. Jeho jméno se navždy zapsalo do historie dvacátého století. V nové knize Viktora Suvorova se čtenáři seznámí s portrétem naprosto odlišného Žukova.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-206-0753-6
  • EAN: 9788020607539

Spoluautoři:

Překlad Stinglová, Dagmar

Informace:

Originál Těň pobědy

Hodnocení


  • 3.5 / 5

    Produkt zapadá do řady publikací, které vydal V. Suvorov - a to jak stylizací, tak velmi značným množstvím sdělovaných dat.

    Přináší nová poznání, doplňuje dřívější publikace

    Tradiční autorův rozvleklý přístup ke sdělování faktů, zbytečná opakování již vyřčeného, což je ovšem vyváženo zajímavostí podávaných informací. Je patrno, že autor neměl přístup k archivním materiálům, což ovšem sám předem sděluje.

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamubooktook sky
Booktook sky

Přihlášení uživatele