Registrace | Přihlášení


Svatý Prokop - Z počátků českého státu a církve

Autor:

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Edice: Velké postavy českých dějin
Datum vydání: 01.04.2007
Formát: 212 x 152 x 25 mm; Knihy - vázané; 260 stran
Cena: 112 Kč běžně 149 Kč
Nedostupné

nebo Hlídající pes, Doporučit známému, Položit dotaz prodejci, Přidat do oblíbených

Anotace

Jeden z českých zemských patronů, legendární zakladatel Sázavského kláštera je hlavní postavou knihy předního znalce nejranějších českých dějin, archeologa a medievalisty Petra Sommera. Ve své monografii, jež navazuje na rozsáhlá studia především dějin klášterů v českých zemích, se autor věnuje stavu a vývoji českého státu v době Prokopově v kontextu dějin střední Evropy, podobě a organizaci církve v Čechách, Prokopovu původu a životu podle svědectví středověkých pramenů, životu a kulturní situaci českých klášterů v jeho době a pochopitelně Sázavě, kde byl opatem. Dějiny Sázavského kláštera jako jednoho z kulturních ohnisek českých dějin jsou téměř druhým hrdinou knihy. Petr Sommer se ale zabývá i zrozením nového českého zemského světce, Prokopovým kultem a kanonizací, osudem prokopských ostatků. Knihu doplňují četné ilustrace, fotografie z významných lokalit i reprodukce středověkých pramenů.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-7021-732-0
  • EAN: 9788070217320

Hodnocení

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Vaše osobní údaje zpracováváme pro vyřízení vaší objednávky, pro zasílání našich nabídek a další účely. Nabídky přizpůsobujeme podle vašich předchozích objednávek. Bližší informace o zpracování osobních údajů, zejména dalších účelech zpracování, předávání údajů mimo EU a vašich právech, najdete v sekci Ochrana osobních údajů.

Neznámý svatý Prokop Martin Nodl, LIDOVÉ NOVINY, 21.7.2007

(...) Druhému životu, u Prokopa zajímavému jak zdůrazňováním nacionálních, antiněmeckých motivů, tak transformací léčitelských zázraků v barokní době, se Sommer věnuje jen okrajově. Nemějme mu to ale za zlé, neboť tak učinil vědom si skutečnosti, že by se příliš vzdálil původnímu záměru prohloubit poznání počátků českého státu a církve a že by bez nové heuristiky pouze opakoval to, co před léty vyčerpávajícím způsobem sestavil Prokopův apologeta František Krásl.

Zákazníci si zakoupili s tímto produktemSKY dárkový poradce

Přihlášení uživatele

EMG doprava zdarma - na pozadí