Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Tajemství slavkovského pokladu

Autor:

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Publikováno: 2008 (1. vydání)
Formát: 1× Kniha, vázaná, 64 stran, 23,5 × 33,4 cm, česky
Cena: 223 Kč běžně 299 Kč
Nedostupné

nebo Hlídající pes, Doporučit známému, Položit dotaz prodejci, Přidat do oblíbených

Anotace

Kniha pro děti od dvanácti let svým stylem a pojetím volně navazuje na knihu Poklad kapitána Williama Kidda. Tentokrát zavede čtenáře do počátku devatenáctého století, kdy se nedaleko moravského města Slavkova odehrávala legendární bitva tří císařů. Stejně jako v předcházejícím titulu, i zde se pojí dobrodružství a zábava s poznáváním historie. I příběh Jakuba a jeho strýce Františka je založený z velké části na skutečných událostech, které se odehrávaly v prosincových dnech roku 1805 a po nichž, o dvacet tři let později, následovala neméně dramatická dohra. I tato kniha přináší čtenářům interaktivní zážitek v podobě nedořešených úkolů, indicií a tajenek, které musí děti řešit spolu s hlavními hrdiny. Pokud se vašim dětem první kniha z naší dobrodružně-naučné edice líbila, neváhejte a vydejte se spolu s nimi hledat ruskou vojenskou pokladnu cara Alexandra.
Na pozadí historických událostí se odehrává dobrodružný příběh, který vychází z autentických svědectví skutečných historických osob a je podložen dokumenty z místních archívů a kronik. Není pochyb o tom, že vojenská pokladna existovala a je na bojišti u Slavkova skutečně zakopaná. Svědčí o tom i hledání několika oficiálních skupin na slavkovském bojišti. V roce 1828 zde pátrali rakouské c. k. úřady, v roce 1829 pak přijela místo prozkoumat ruská komise, v roce 1945 důkladně celou oblast prohledávala postupující Rudá armáda a nakonec v roce 1965 československé úřady.
Podaří se vám na základě podrobného popisu bojové situace a rekonstrukce všech událostí, které se odehrávaly následně po bitvě, naleznout místo, kde se skrývá šest sudů zlata a šest sudů stříbra? Zkuste spolu s hlavními hrdiny knihy rozluštit největší záhadu legendární bitvy Napoleonských válek.
V knize naleznete:
* Vše, co je podstatné pro pochopení situace a nalezení místa zakopání pokladny.
* Informace o bitvě a popis bojových situací u Slavkova.
* Mapy z bojiště a polohu jednotlivých pluků.
* Uniformy a zbraně Napoleonovy i spojenecké armády.
* Zprávy zašifrované ruskou vojenskou šifrou.
* Vojenský výcvikový řád z počátku devatenáctého století sloužící jako klíč pro luštění šifer.
* Udomovy indicie vedoucí k místu se zakopanou pokladnou.
* Zapečetěné nápovědy a poznámky.
* Prostorové panorama bitvy u Slavkova.
* Dobrodružný příběh.
* A samozřejmě skvělé ilustrace a grafické zpracování knihy.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-903850-9-2
  • EAN: 9788090385092

Kniha pomůže zájemcům najít poklad z napoleonských dob

Šárka Dubská, Ostatní, 12.12.2008

(...) V knize se pojí dobrodružství a zábava s poznáváním historie. (...) Knížka je určená především pro chlapce ve věku zhruba od devíti do patnácti let. Je tam vše, co se klukům líbí.

;

LIDÉ METROPOLE

Oldřich Růžička, LIDOVÉ NOVINY, 6.11.2008

(...) Ale opravdu jen na chvíli, protože právě nejen v tuzemsku, ale i v Itálii a ve Španělsku vychází moje nová kniha pro děti s názvem Tajemství slavkovského pokladu. (...) Snad je příběh pátrání po ruské vojenské pokladně, která byla zakopaná poblíž bojiště v den legendární bitvy u Slavkova, zaujme.

;

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Otázka proti spamudoprava zdarma
doprava zdarma

Přihlášení uživatele