Registrace | Přihlášení


Testament

Autor:

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Datum vydání: 01.09.2010
Formát: Knihy - paperback; 183 stran

Anotace

„Než nás opustíš, řekni nám, co tě život naučil.“ Po letech pobízení svými synovci a přáteli se abbé Pierre ve svých 81 letech rozhodl sepsat nosné myšlenky svého života, jakýsi souhrn svého hledání, nadějí i obav. Nejde tedy o katecheze, ale o svědectví. O svědectví člověka, který svou autentickou vírou, vytrvalou prací pro lidi na okraji společnosti a burcováním veřejného mínění značně ovlivnil život Francouzů druhé poloviny 20. století, bez rozdílu vyznání.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-7195-226-8
  • EAN: 9788071952268

Informace:

Originál Testament...

Hodnocení

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Vaše osobní údaje zpracováváme pro vyřízení vaší objednávky, pro zasílání našich nabídek a další účely. Nabídky přizpůsobujeme podle vašich předchozích objednávek. Bližší informace o zpracování osobních údajů, zejména dalších účelech zpracování, předávání údajů mimo EU a vašich právech, najdete v sekci Ochrana osobních údajů.

Pobožný lobbista Pierre Tomáš Weiss, RESPEKT, 27.4.2009

(...) Právě ta odvaha improvizovat na hranici mezi povoleným a zakázaným je na Testamentu - jakési literární závěti abbé Pierra - strašně sympatická. Jsou to paměti bojovníka a pacifisty, který ví stejně jako Gándhí, že násilí je lepší než zbabělost. (...) Lidem stále opakoval, že je třeba plavat proti mentalitě zisku. "Je skutečně tak spravedlivé pobírat úroky ze svých vkladů? Z čeho pocházejí? Z práce dětí? Z plundrování přírody? Z nelidských pracovních podmínek?" A také že neriskovat znamená postupně se vzdát lidské svobody. A že je důležité vypěstovat si psychickou, sociální, politickou i náboženskou hygienu, abychom se nestali závislými na něčem, co je koneckonců jen karikaturou skutečnosti.

;Láskyplný nátlak starého kapucína Magdalena Čechlovská, Hospodářské noviny, 10.4.2009

(...) Abbé Pierre nebyl žádný literát, zato velmi dobrý kazatel. Jeho úvahy jsou neučesané, plné neobvyklých přirovnání, citací a také skrytých apelů. Lépe než oslavná slova životopisců ukazuje Testament odkaz starého kapucína: vší svou osobností chce probudit v lidech zájem o druhé, zodpovědnost za chudé a "víru v člověka". Je to vlastně od starého kapucína trochu nátlak, dobře si totiž uvědomuje svou převahu: je už starý, nemá nic, než své myšlenky, pověst spravedlivě rozhořčeného bojovníka a respekt Francie, která z něj již za jeho života vytvořila legendu. Abbé Pierre v sobě provokativně spojuje realistu a naivu. Celý život se pohyboval mezi bezdomovci, ale současně nepřestal útočit na vlády v globálních otázkách. "Jsme odsouzeni vědět všecko," říká o globalizaci Abbé a vyvozuje z toho nárok na solidaritu mezi národy.

;

Zákazníci si zakoupili s tímto produktemAntigenní test

Přihlášení uživatele

EMG doprava zdarma - na pozadí