Registrace | Přihlášení


Tetička Julie a zneuznaný génius

Autor:

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Datum vydání: 01.05.2004
Formát: 207 x 148 x 24 mm; Knihy - vázané; 322 stran

Anotace

V této své nejvtipnější a čtenářsky nejoblíbenější knize (originál je z roku 1977, česky vydal Odeon 1984) se Mario Vargas Llosa, už světově proslulý spisovatel, vrací do dob svého mládí, kdy pracoval v rozhlasové redakci v Limě a přitom stíhal několik dalších zaměstnání, aby si vydělal na živobytí. V osmnácti letech se tehdy bláznivě zamiloval do své daleko starší "tetičky" a proti vůli rodiny se s ní oženil. Autobiograficky podložený příběh se v knize prolíná s fiktivními rozhlasovými seriály geniálního psavce Pedra Camacha, vypravěčova kolegy z rádia, což jsou s humorným nadhledem líčené barvité historky o zločinech, incestních láskách, šílenství a všemožných katastrofách. V závěru knihy pak obě linie splynou a rozesmátý i dojatý čtenář neví, kdo je větší šílenec a jestli brakovou literaturu píše víc Camacho, nebo sám život.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 80-204-1104-6
  • EAN: 9788020411044

Spoluautoři:

Překlad Prokopová, Libuše

Informace:

Originál La tía Julia y el escribidor

Hodnocení

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Vaše osobní údaje zpracováváme primárně pro vyřízení Vaší objednávky a další účely. Bližší informace o zpracování osobních údajů, zejména dalších účelech zpracování, předávání údajů mimo EU a vašich právech, najdete v sekci Ochrana osobních údajů.

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Informace o autorovi

Mario Vargas Llosa

Mario Vargas Llosa (nar. 1936 v Arequipě, Peru) vystudoval literaturu v Limě, doktorát si udělal v Madridu, nějakou dobu žil v Paříži, pak v Londýně a Barceloně. V Paříži se živil mnoha nejrůznějšími zaměstnáními a přitom zuřivě psal, až dosáhl vytouženého cíle: prorazil ve světě literatury a stal se rovnou jedním z protagonistů boomu latinskoamerické literatury 60. let.

Ohromný ohlas měl v roce 1963 hned první román Město a psi (čes. 1966, 2004), ještě více ho pak proslavil stylisticky a kompozičně velmi originální Zelený dům (1966, čes. 1981, 2005). Kromě článků, esejů, povídek a divadelních her od té doby vydal jedenáct románů, z nichž většina vyšla česky, i u nás patří k nejznámějším latinskoamerickým autorům a jeho díla jsou dychtivě očekávána. Po levicovém mládí ztratil koncem 60. let jako mnoho jeho vrstevníků iluze o socialismu, nyní stojí na pravé straně politického spektra a výrazně se podílí na boji za lidská práva v totalitních režimech, např. na Kubě. Sám se pokusil s vlastní stranou vstoupit do peruánské politiky a kandidoval na prezidenta ve volbách, které vyhrál Fujimori. Rozčarován neúspěchem Peru opustil a roku 1993 získal španělské občanství.

Roku 1994 mu bylo uděleno nejprestižnější ocenění v oblasti španělsky psané literatury, Cervantesova cena, a v roce 2010 získal Nobelovu cenu za literaturu.Přihlášení uživatele

EMG doprava zdarma - na pozadí