Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Urgentní břišní chirurgie

Autor:

(4x)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Datum vydání: 01.03.2011
Formát: 246 x 167 x 29 mm; Knihy - vázané; 448 stran
Cena: 909 Kč běžně 1 069 Kč
Nedostupné

nebo Hlídající pes, Doporučit známému, Položit dotaz prodejci, Přidat do oblíbených

Anotace

Mimořádně přitažlivé téma pro chirurgické obory, které přicházejí do styku s operacemi v oblasti břicha. K problémům je přistupováno vysoce prakticky - autoři u nich hodnotí zejména následující hlediska: zachování života, snížení nemocnosti, ekonomiku a postup lege artis. Kniha je rozdělena do tří větších celků - 1. před operací zobrazovací techniky, etický přístup k nemocnému i rodině, antibiotickou profylaxi atd.), 2. vlastní operace (29 kapitol) a 3. po operaci (výživa, péče, reoperace atd.).

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-247-2357-0
  • EAN: 9788024723570

Hodnocení

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Vaše osobní údaje zpracováváme pro vyřízení vaší objednávky, pro zasílání našich nabídek a další účely. Nabídky přizpůsobujeme podle vašich předchozích objednávek. Bližší informace o zpracování osobních údajů, zejména dalších účelech zpracování, předávání údajů mimo EU a vašich právech, najdete v sekci Ochrana osobních údajů.


Recenze
Kolektiv překladatelů vedených profesorem Alexandrem Ferkem přeložil Schein´s Common Sense Emergency Abdominal Surgery a nakladatelství Grada Publishing ji vydalo pod názvem Urgentní břišní chirurgie.
V jedné větě lze shrnout vše. Výborný počin! Na trh se dostala publikace zhrnující zkušenosti dr. M. Scheina, který přizval ke spolupráci několik svých kolegů. Dílo se liší od všech ostatních zabývajících se náhlými příhodami břišními tím, že se autor neutápí v odkazech na literaturu, ale prezentuje svůj vlastní názor opřený o osobní zkušenost.
Kniha je psaná živě, doplněna veselými obrázky a poučnými citáty, pomocí kterých chce autor fixovat v čtenáři některé základní myšlenky. Na 410 stranách je probrána beze zbytku celá urgentní břišní chirurgie. Recenzent by knihu doporučil jako povinnou literaturu všem chirurgům, kteří do oboru vstupují a připravují se na atestaci. Starším může posloužit jako praktická pomůcka při nočních službách, kdy ne vždy mají vedle sebe někoho, s kým se mohou poradit.
Forma textu je jednoduchá. Autor čtenáři tyká a radí mu jak postupovat. Důležitá sdělení jsou graficky zvýrazněna.
V obecné části je například probrána problematika zobrazovacích metod, podávání antibiotik, racionálních diagnostických postupů a další. Speciální část pokrývá všechny klasické náhlé příhody břišní. Čtenář najde navíc návod jak postupovat při urgentních stavech anorekta, u pacientů s AIDS, s penetrujícím či tupým poraněním břicha, u urgentních stavů u dětí, a ruptury aneuryzmatu aorty. Pozornost je věnována břišnímu kompartment syndromu, různým způsobům uzávěru dutiny břišní a problematice břišních drénů.
Neméně zajímavá je část textu věnovaná stavu po operaci. Zde najde čtenář informace o pooperačním ileu, nitrobřišních abscesech, střevních píštělích, dehiscenci laparotomie, pooperačním krvácení i úloze laparoskopie.
Snaha autora pomoci začínajícímu či v problémech se nacházejícímu chirurgovi je pozoruhodná. V době, kdy mnozí tají své adresy, aby nebyli obtěžováni, uvádí v závěru knihy svou internetovou adresu, na které by žadateli o radu nepochybně poradil. To se ale pravděpodobně nestane, protože kniha je "excelentní kuchařkou", podle které se dá postupovat i při menších zkušenostech.
Prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc.
V Praze dne 22. 6. 2011

Zákazníci si zakoupili s tímto produktemAJ tituly SKY

Přihlášení uživatele

EMG doprava zdarma - na pozadí