Registrace | Přihlášení


Úterky s Morriem aneb Poslední lekce mého učitele

Autor:

(3x)

Počet recenzí: 1

Napsat recenzi

Vydavatel:
Datum vydání: 01.11.2012
Formát: 197 x 126 x 19 mm; Knihy - vázané; 152 stran
Další specifikace
Cena: 160 Kč běžně 219 Kč
Nedostupné

Dostupnost: Není skladem

nebo Hlídající pes, Doporučit známému, Položit dotaz prodejci, Přidat do oblíbených

Anotace

Ve své světoznámé knížce Úterky s Morriem, která byla přeložena do více než dvaceti jazyků a stala se předlohou neméně proslulého filmového zpracování, americký spisovatel Mitch Albom vypráví příběh, který skutečně prožil a který zásadně proměnil jeho životní postoje a pohled na smysl lidské existence tváří v tvář konečnosti lidského bytí. Osud nám často posílá do cesty neočekávaná setkání, která poznamenají celý náš život. To se stalo i autorovi knihy, když se po dvaceti letech znovu setkal se svým bývalým profesorem Morriem Schwartzem, moudrým, trpělivým a vnímavým mužem, který mu kdy-si ukázal cestu, kterou se může vydat, a pomohl mu začít vnímat svět z jiného úhlu, než byl zvyk­lý. Jak už to v životě chodí, po studiích ztratil žák se svým učitelem kontakt. Po mnoha letech se Mitch dozví, že jeho někdejší profesor vážně onemocněl, a rozhodne se, že jej navštíví a obnoví jejich vzájemný vztah. Profesor trpí amytrofickou laterální sklerózou, která postihuje nervovou soustavu, vede k postupnému ochabování svalstva a nakonec ke smrti. (Touto nevyléčitelnou chorobou, známou též jako Lou Gehrigova nemoc, trpí například slav­ný fyzik Stephen Hawking, který na ni ovšem usilovně odmítá zemřít.) Přes svůj zhoršující se zdravotní stav profesor svému bývalému žáku nabídne, aby se začali pravidelně scházet, a jejich úterní setkávání, které se stane tradicí, se přemění na poslední „semestr o životě a smrti. Morrie klade své­mu studentovi otázky, které si léta nepoložil, a postupně mu nenásilně předává svou hlubokou životní filozofii, která je přes nevyhnutelnost profesorovy smrti skutečnou osla­vou života. „Jakmile se naučíte, jak umírat, naučíte se, jak žít. Mitch Albom je americký spisovatel, novinář, scenárista, hudebník a redaktor. Jeho knihy vycházejí po celém světě a prodalo se jich více než 30 milionů výtisků. Je autorem děl Neztrácejte víru a Pět starých známých. Proslavil se též psaním inspirativních příběhů, z nichž mnohé byly zfilmovány. Se svou že­nou žije v Detroitu v Michiganu.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-87067-46-8
  • EAN: 9788087067468

Hodnocení


  • Skutečný příběh autora, kdy se po letech od školy vydává za svým vážně nemocným profesorem. Jejich setkání se promění v pravidelné úterky, kdy v nastalé životní situaci profesor Morrie dává Mitchovi své poslední přednášky o životě, o smíření se smrtí a o lidském bytí.

    Tato útlá knížečka nás donutí zamyslet se nad svým životem, člověk si spoustu věcí uvědomí a podívá se na sebe jinýma očima. Najdete zde mnoho krásných a moudrých myšlenek, které Vás mohou ovlivnit. Některé filozofické myšlenky, jsou zde uvedeny na konkrétním příběhu, na konkrétní situaci, a to nám pomůže lepé text uchopit a pochopit.

    Kromě životních rad a přednášky tu poznáváme nelehký život profesora, který si prošel spoustou těžkých situací, ale nezanevřel na svět, a nakonec vedl velice spokojený život.

    Bylo to pro mě silné čtení. Knížečka, kterou máte přečtenou za jeden den, ale budete se k ní ještě hodně krát vracet.

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Vaše osobní údaje zpracováváme primárně pro vyřízení Vaší objednávky a další účely. Bližší informace o zpracování osobních údajů, zejména dalších účelech zpracování, předávání údajů mimo EU a vašich právech, najdete v sekci Ochrana osobních údajů.

Publikace od stejného autora

Zákazníci také koupili

Mohlo by se Vám líbit50% sleva na druhý titul

Přihlášení uživatele