Registrace | Přihlášení


XML technologie

Autor:

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Edice: Management v informační společnosti
Datum vydání: 01.09.2008
Formát: 240 x 160 x 15 mm; Knihy - paperback
Cena: 271 Kč běžně 319 Kč
Nedostupné

nebo Hlídající pes, Doporučit známému, Položit dotaz prodejci, Přidat do oblíbených

Anotace

Ojedinělá publikace, která aktuálně reaguje na rychlý vývoj problematiky v posledních letech, komplexně seznamuje s XML technologiemi se zvláštním zřetelem na XML databáze. Rozsáhlý prostor je věnován jazykům pro popis a zpracování XML dat, jako jsou XML Schema, XPath, XSLT a XQuery, který slouží k dotazování nad XML daty v XML databázích. Autoři popisují různé typy úložišť pro XML data, jakož i standard SQL/XML umožňující integrovat XML data a data relačních databází. Čtenář se též seznámí s metodami komprese XML dat použitelnými při jejich ukládání a přenosu. Závěr je věnován aplikacím XML technologie, zmíněny jsou možnosti práce s XML v některých databázových produktech. Kniha je zacílena zejména na profesionály využívající technologie XML v rámci aplikací, ale i začátečníci v knize naleznou potřebný úvodní materiál.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-247-2725-7
  • EAN: 9788024727257

Hodnocení

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Vaše osobní údaje zpracováváme primárně pro vyřízení vaší objednávky a další účely. Bližší informace o zpracování osobních údajů, zejména dalších účelech zpracování, předávání údajů mimo EU a vašich právech, najdete v sekci Ochrana osobních údajů.


Kniha je - a možná nejen v českém prostředí - unikátním počinem představujícím v kompaktní formě prakticky všechny podstatné standardy a technologie související s XML, včetně těch nejnovějších. Autorům se na relativně malém prostoru podařilo představit takřka vše, s čím se potká student, vývojář i výzkumník. Světová literatura nabízí k dílčím tématům dostatek zdrojů, zde se však českému či slovenskému čtenáři předkládá vše na jednom místě a výklad jde přímo k jádru věci.
V mnoha ohledech se museli autoři pohybovat mezi Scyllou a Charybdou stylistických protikladů - psát pragmaticky pro vývojáře jdoucí mnohdy po povrchu technologií a využívající zbytečně malou podmnožinu možností, nebo být akademicky vyčerpávající -
v dobrém i špatném smyslu? Myslím, že není chybou, když přesnější, akademičtější styl výkladu jdoucí do hloubky a neopomíjející zajímavé detaily dostal přednost. Dnešní internet je plný kusých informací, rad, tipů a dílčích výkladů ke studovaným technologiím, v předkládané knize máme však záruku kvality, přesnosti a do značné míry i úplnosti.
Přeji čtenářům ať jim je kniha užitečná nejen při každodenní vývojářské práci, ale třeba i jako brána k obecnějšímu zamyšlení nad souvislostmi moderních informačních technologií. Pro mě studnicí takového poučení je.
Tomáš Pitner
(recenzent se XML technologiemi zabývá od jejich zrodu a od roku 2002 je vyučuje na Masarykově univerzitě)

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Informace o autorovi


RNDr. Irena Mlýnková, Ph.D. absolvovala magisterské i postgraduální studium na Matematicko-fyzikální fakultě UK, kde v současné dob ě působí jako odborná asistentka na katedře softwarového inženýrství. Ve své vědecké činnosti se věnuje problematice správy XML dat v (objektově) relačních databázích, podobnosti XML dat a jejího využití, analýzy reálných XML dat, automatického generování XML dat a XML benchmarkingu. Výsledky své práce publikuje na mezinárodních konferencích (DocEng, DASFAA, DEXA, IDC, ISD, ... ) i v odborných knihách a časopisech. Některé z nich získaly významná ocenění. V rámci svého pedagogického působení spoluvytvářela na MFF UK přednášku Technologie XML a Pokročilé technologie XML a na tuto oblast zaměřuje i vedené bakalářské a diplomové práce a studentské projekty.
Mgr. Martin Nečaský vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu UK, obor Datové inženýrství. V současnosti působí jako postgraduální student na katedře softwarového inženýrství MFF UK. Tématy jeho výzkumu jsou návrh, integrace a správa XML dat a dále pak webové služby a sémantický web. výsledky své práce publikuje na mezinárodních konferencích (SAC, EJC, ICDIM, APCCM, ... ). Na uvedené oblasti zaměřuje i témata vedených bakalářských a diplomových prací. Na MFF UK vyučuje úvodní kurzy do databázových systémů a programování a předměty Technologie XML a Pokročilé technologie XML. Na FEL ČVUT vyučuje předmět Technologie XML.
Prof. RNDr. Jaroslav Pokorný, CSc. byl jmenován profesorem informatiky v roce 1999. Je autorem více než 250 původních publikací, vědeckých monografií a vysokoškolských učebnic z oblasti zpracování dat. Jako člen organizačního výboru se podílel na uskutečnění osmi mezinárodních konferencí. Je členem vědeckých rad FAV ZÚ v Plzni, FIS VŠE v Praze, rady Úl AV ČR a MFF UK. Pracuje v komisi pro státní zkoušky na MFF UK a FEL ČVUT, je členem oborové rady pro doktorské studium na MFF UK a dalších školách. Působí jako expert v European Commision, je reprezentantem ČR v organizaci IFIP, stálým recenzentem Computing Reviews a Zentralblatt für Mathematik. Na MFF UK pracuje od roku 1982, v letech 1995-2006 zde zastával funkci vedoucího katedry softwarového inženýrství. Od roku 2008 je proděkanem MFF UK pro vědu a zahraniční styky.
Doc. Ing. Karel Richta, CSc. vystudoval obor Technická kybernetika na FEL ČVUT v Praze, habilitoval se v roce 1992 v oboru Výpočetní technika. V současnosti pracuje na katedře softwarového inženýrství MFF UK v Praze. Zabývá se formálními specifikacemi, softwarovým inženýrstvím, databázovými systémy a programováním. Učí a učil také některé předměty na jiných školách, např. na katedře počítačů FEL ČVUT, katedře informačních technologií VŠE, katedře informačních technologií PEF ČZU, katedře informatiky a matematiky VŠFS a katedře informačních technologií BIVŠ. Je autorem či spoluautorem několika knih, publikoval více než 100 příspěvků na různých konferencích. Je členem ACM a ČSSI.
Mgr. Kamil Toman vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu UK, obor Počítačové systémy. V současné době působí jako postgraduální studen t na katedře softwarového inženýrství. Tématy jeho výzkumné práce jsou zejména problematika adaptivního ukládání XML a vyhledávání v XML datech, analýza reálných XML dat a využití těchto postupů v nativních XML databázích. Výsledky práce publikuje na mezinárodních konferencích. V rámci svého působení na fakultě spoluvytvářel přednášku Technologie XML. Mimo akademickou sféru působí jako softwarový architekt, přičemž se věnuje mimo jiné problematice datových integrací a webových služeb.
Mgr. Vojtěch Toman vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu UK, obor Informatika. Po ukončení studií pracoval jako softwarový inženýr ve společnosti Gitus, a.s. Od roku 2006 působí v nizozemské společnosti X-Hive Corporation B.V., která se zabývá vývojem technologií pro nativní správu XML dat a řízení a publikování komplexního XML obsahu. Je aktivním členem pracovní skupiny XML Processing ModPředprodej knihy Karla Gotta

Přihlášení uživatele

EMG doprava zdarma - na pozadí