Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Za soumraku

Autor:

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel:
Edice: Světová knihovna
Datum vydání: 01.08.2011
Formát: 207 x 133 x 18 mm; Knihy - vázané; 224 stran
Cena: 199 Kč běžně 249 Kč
Nedostupné

nebo Hlídající pes, Doporučit známému, Položit dotaz prodejci, Přidat do oblíbených

Anotace

Rebecca je editorkou „prestižního“ nezávislého časopisu (který nikdo nečte), Peter vlastní galerii – vyhledává talenty, které draze prodává zazobaným klientům. Jejich manželství klape do chvíle, kdy se Peter znenadání zamiluje do manželčina bratra Ethana. Ten taky „dělá něco kolem umění“, což v praxi znamená, že se fláká a bere drogy. Peter pochopitelně usilovně řeší, jak TOHLE vysvětlí své ženě… Cunningham, autor geniálních HODIN, ve svém nejnovějším díle a v nejlepší formě!

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 978-80-207-1369-8
  • EAN: 9788020713698

Spoluautoři:

Překlad Volhejnová, Veronika

Informace:

Originál By Night

Hodnocení

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Vaše osobní údaje zpracováváme pro vyřízení vaší objednávky, pro zasílání našich nabídek a další účely. Nabídky přizpůsobujeme podle vašich předchozích objednávek. Bližší informace o zpracování osobních údajů, zejména dalších účelech zpracování, předávání údajů mimo EU a vašich právech, najdete v sekci Ochrana osobních údajů.

Švédská trojka v Novém Yorku Vojtěch Varyš, TÝDEN, 5.9.2011

Jsou spisovatelé, počítaní za záruku čtenářského zážitku. Patří mezi ně i Američan Michael Cunningham. Že právem, dokládá román Za soumraku, který právě vychází česky. (...) Cunninghamův hrdina neřeší žádné závažné existenční potíže a neocitá se na pokraji (sebe)zničení. Přesto není spokojen. Jeho meditace nad objevujícími se inspiracemi, které na sebe berou podobu svůdného mládence, vyzrálého uměleckého díla či dobré lahve vína, nejsou cynickým ani blazeovaným přemítáním přejedeného zbohatlíka, ale vlastně trýznivými úvahami člověka, který tuší, že nemá právo být nespokojen, že nemá proč si stěžovat. A on si ani nestěžuje, jen uvažuje, že by některé věci mohly být jinak. Zakouká se do slunce a přemýšlí, jaké by to mohlo být za soumraku.

;Krása v podání Michaela Cunninghama slaví comeback Jan Bělíček, E15, 2.9.2011

(...) Stál-li v pozadí Hodin román Paní Dallowayová, za příběhem Cunninghamovy vynikající novinky Za soumraku se ukrývá kanonické dílo německé provenience, a to Mannova Smrt v Benátkách.
Podobně jako hrdina Mannovy novely skladatel Aschenbach se i galerista Peter Harris ocitá v krajní životní situaci prosycené pocitem vyčerpání a prázdnoty. Stejně jako u něj stojí za obnoveným zájmem o problémy umění platonický vztah k mladšímu chlapci. Situace Petera Harrise je však komplikovanější v tom, že objektem touhy je pro něj drogově závislý bratr jeho vlastní ženy Rebeccy. (...) Celým příběhem se vine téma hledání hrůzné krásy, krásy, která nepřichází o svůj existenciální rozměr a je schopná zcela rozvrátit směr životních drah. Tato myšlenka je však zkomplikována v tom ohledu, že impozantnost "velkého" umění existuje pouze jako nedostižný ideál, po němž je možné prahnout, ale který se už nikdy do světa nevrátí.

;Vysvobození zajatce Hodin Markéta Pilátová, LIDOVÉ NOVINY, 27.8.2011

(...) V útlém románu Za soumraku, který právě vychází v češtině, však před čtenářem, pro kterého Cunningham skutečně čtivě píše (a v rozhovorech zdůrazňuje, že není možné psát takzvaně pro sebe sama), stojí v nejlepší formě a nabízí příběh v něčem velmi podobný své první opravdu úspěšné knize Domov na konci světa.
Opět se ocitáme ve víru velmi neobvyklého milostného trojúhelníku, tentokrát však starších lidí. (...) Ať už čtete od Cunninghama slavnější, či méně slavnou knihu, vždycky je v tom něco uklidňujícího. Protože pro překladatele i čtenáře je prostě z pekla velké štěstí nalézt v soudobé směsici bestsellerů, braku i kvality tak zářivý kousek poctivého spisovatelského řemesla.

;Autor Hodin napsal dokonalou, ale velmi depresivní knihu Klára Kubíčková, MF DNES, 26.8.2011

(...) Cunningham v knize Za soumraku ukazuje něco, co je vidět skutečně jen na hraně mezi dnem a nocí, když se mění světlo. Rozostřené hranice lidské sexuality, kterou stále mylně chápeme bipolárně, vnitřní vztek, agresi, neklid, silné ženy a zlomené smutné muže, kteří si ve čtyřiačtyřiceti připadají příliš staří a unavení na cokoli. Cunningham je drsný ke svým hrdinům, ale soucit s nimi mu nechybí. Nedá jim rozhřešení, jen naději, a i ta je nejistá. Naději dostává i čtenář. Po zážitku z dokonale vystavěných, ale ve svém významu depresivních a zoufalých sousloví, vět, odstavců a stránek se mu dostane i slabé útěchy. Že svoji volnost máme v rukou sami a nezískáme ji, ale ani neztratíme v závislosti na svazku s kýmkoli jiným.

Publikace od stejného autora

Zákazníci si zakoupili s tímto produktem

Informace o autorovi

Michael Cunningham

Americký spisovatel Michael Cunningham (1952) debutoval roku 1984; bestsellerovým autorem se stal až po vydání Hodin (1998, č. 2002), za něž získal Pulitzerovu cenu. Podle díla byl natočen stejnojmenný film, který získal řadu ocenění.AJ tituly SKY

Přihlášení uživatele

EMG doprava zdarma - na pozadí