Registrace | Přihlášení


Zahrady u Pražského hradu

Autor: Jiří Žáček

(Produkt nebyl zatím hodnocen)

Napsat recenzi

Vydavatel: HBT - Havlíček Brain team
Datum vydání: 01.05.2008
Formát: 290 x 219 x 25 mm; Knihy - vázané; 248 stran
Další specifikace
Cena: 629 Kč běžně 699 Kč

Dostupnost: Není skladem

nebo Hlídající pes, Doporučit známému, Položit dotaz prodejci, Přidat do oblíbených

Anotace

Pražský hrad a jeho okolí vytvářejí jedinečnou, monumentální a dramatickou scenérii, v níž se odrážejí dějiny i současnost hlavního města i celé země. Jedním z mimořádně významných obrazotvorných prvků v tomto panoramatu je mozaika zahrad a parků, které obklopují sídlo českých vládců, na mnoha místech pronikají jeho hradbami a jinde naopak tvoří jeho přirozené hranice. Publikace Zahrady u Pražského hradu je prvním komplexním dílem, v němž přiměřenou roli sehrává každá ze zahrad tvořících zelený prstenec kolem hradních dominant. Autor Jan Žáček spolu s fotografem Přemyslem Vackem a výtvarníkem Jiřím Sochovským připravili reprezentativní, bohatě ilustrovanou exkluzivní knihu, která by neměla chybět v knihovně žádného zájemce o pragensia, která ale zároveň daleko překračuje rámec jakéhosi turistického průvodce po zahradách Pražského hradu. Je totiž rozsáhlou výpovědí o historických kořenech i současné podobě tamního zahradního mikrosvěta, výkladem o architektonických, zahradnických, botanických a zejména lidských souvislostech, událostech i osudech, jež se do dnešní tváře hradních zahrad promítají.

Kategorie

Knihovnické kódy

  • ISBN: 80-87109-06-9
  • EAN: 9788087109069

Hodnocení

Nová recenze

Podělte se o svůj názor na tento titul s ostatními čtenáři.

Vaše osobní údaje zpracováváme primárně pro vyřízení Vaší objednávky a další účely. Bližší informace o zpracování osobních údajů, zejména dalších účelech zpracování, předávání údajů mimo EU a vašich právech, najdete v sekci Ochrana osobních údajů.

Životopis hradních zahrad Marta Švagrová, LIDOVÉ NOVINY, 7.6.2008

(...) Kromě údajů místopisných nabízí publikace historický výklad o každé ze zahrad, popis toho, co je v ní k vidění dnes, a v jakém je zahrada stavu, jaké rostliny tu pěstují. V samostatném oddílu je k dispozici podrobný heslář rostlin i slovníček architektonických prvků a stylů užitých v hradních zahradách. Čtenář se dozví také základní informace o těch, kteří "sázeli, ošetřovali, káceli", tedy hradních zahradnících, a o těch, kdo "plánovali, projektovali, tvořili", tedy architektech. Koho třeba zajímá, jak jsou ozdobeny místnosti, kde prezident obědvá, dozví se (že skromně). Kromě působivých fotografií Přemysla Vacka, jež zachycují efektní celky i pozoruhodné detaily zahrad, oživují knihu také kresby ze skicáku Jiřího Sochovského.

;

Publikace od stejného autora

Zákazníci také koupili

Mohlo by se Vám líbit50% sleva na druhý titul

Přihlášení uživatele

Vanoční banner - postranní vpravo