Napoleonské války znamenaly další finanční zátěž pro obyvatele panství a opětovné transporty vojsk přes vltavský most (…) Průjezdy vojsk, odvody mladých mužů i deputátní dávky armádě pokračovaly až do konce konečné Napoleonovy porážky u Waterloo 18. června roku 1815. Panský direktor Pollinger oznámil na konci války, že Týnem nad Vltavou prošlo po dřevěném mostě více než 50 000 vojáků.
Také Vltavotýnsko je zčásti zmizelé... Vlaďka Pavlová, Českobudějovický deník, 7.5.2007
(...) Publikace, jejímiž autory jsou etnograf a historik Lubomír Procházka a historička specializující se na dějiny vltavotýnského regionu Martina Sudová, mapuje v úvodní části historii města a jeho okolí a druhou část věnuje stavebně historickému vývoji Týna nad Vltavou. Závěrečná a zároveň obrazová část se sto padesáti dobovými fotografiemi a pohlednicemi zachycuje nejen původní podobu města, jeho náměstí a ulic, ale i další dávno zaniklé památky a dnes již neexistující objekty, jako jsou například vltavotýnské mlýny, sokolská plovárna, bývalá solnice a mnohá další.
;
Publikace od stejného autora
Zákazníci také koupili
Mohlo by se Vám líbit
Informace o autorovi
Lubomír Procházka
PhDr. Lubomír Procházka, CSc. je etnograf a historik. Zaměření na lidové stavitelství a bydlení + budování lidové architektury v přírodě. Řada publikací o lidové architektuře. Spolupráce s Etnologickým ústavem AV ČR, Ústavem etnologie FFUK, muzeem Šumavy v Sušici a dalšími. Českého lidu a vlastivědného sborníku Podbrdsko. Člen redakční rady vlastivědného sborníku Podbrdsko. Martina Sudová pracuje v Městském muzeu v Týně nad Vltavou. Specializuje se na dějiny vltavotýnkého regionu. Je autorkou několika publikací s touto tématikou. Publikuje v regionálním tisku.