Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Aktuální situace

Rozhodnutí vlády značně ovlivnilo každého z nás, většina prodejců byla nucena své kamenné prodejny uzavřít, na BookTook se ale můžete spolehnout - jsme stále po Vašem boku a připraveni plnit přání. Objednané zboží Vám rádi doručíme Českou poštou či PPL službou. Pokud se přeci jen odhodláte na menší procházku, využít též můžete některých z našich výdejen, kam Vám objednávku s potěšením necháme přichystat, případně Vám jsou k dispozici výdejní místa Zásilkovny a Uloženky. Nervy pocuchané stále se měnící zdravotní situací si také zaslouží oddech, proto jsme pro Vás jako dárek na omezenou dobu přichystali bonboniéru Merci ke každé objednávce v minimální hodnotě 499 Kč. Jak konkrétně se nás nařízená omezení vlády dotkla, naleznete níže.

Pobočky nezavíráme!... ne úplně

Naše pražské pobočky jsou Vám plně k dispozici pro výdej Vašich objednávek. Pravdou však je, že jsme byli nuceni drobně upravit jejich otevírací dobu. Zboží si tak stále můžete objednat na následující místa:

  • BookTook Kačerov - otevřeno od pondělí do pátku, 11 - 19 hodin
  • BookTook Vodičkova - otevřeno od pondělí do pátku, 11 -19 hodin
  • BookTook Smíchov - otevřeno od pondělí do pátku, 9 - 16 hodin

Výdejní místa jsme též uzpůsobili tak, abychom předcházeli kontaktu většího počtu osob na jednom místě. Z tohoto důvodu budou zákazníci obsluhováni jednotlivě. Náš personál je též vybaven ochrannými pomůckami, jako jsou roušky či rukavice. Pro zajištění adekvátních bezpečnostních a hygienických podmínek tedy podnikáme maximum. Podrobnější informace získáte od obsluhy výdejen přímo na místě.

Nemálo nás však mrzí, že pobočky v Pardubicích, Ostravě a Brně nemůžeme ponechat otevřené. Do odvolání tedy platí jejich dočasné uzavření. 

Další podrobnosti ohledně našich výdejen můžete nalézt zde.

Jak to bude s Vašimi objednávkami?

Objednali jste si zboží s doručením na výdejnu v Pardubicích, Ostravě či Brně, které jsou nyní uzavřeny? Prosíme o posečkání, naši telefonisti Vás budou v dohledné době kontaktovat. Pokud na svou objednávku nespěcháte, na výdejně Vám ji rádi pozdržíme potřebně dlouho, až do znovuotevření výdejen. V opačném případě Vám nabízíme možnost doručení objednávky na Vámi zvolenou adresu prostřednictvím PPL služby. Další podrobnosti Vám rádi sdělí kolegové.

Objednali jste si zboží s doručením na pobočku Zásilkovny či Uloženky? Situaci s přepravci intenzivně řešíme a zjišťujeme aktuální stav jednotlivých poboček. Pokud by cílová pobočka pro doručení byla uzavřena, zásilky budou přesměrovány na nejbližší výdejní místo, o čemž Vás bude přepravce informovat. S již dříve expedovanými zásilkami bohužel nedokážeme nic udělat, v případě potřeby tedy prosím kontaktujte přímo daného přepravce, který s Vámi vymyslí řešení.

Vzhledem k bezpečnostním opatřením na hraničních přechodech Česká republika - Slovensko bohužel může dojít ke zpoždění při doručování zásilek s místem doručení na Slovensku. Zdržení se týká obou našich zahraničních přepravců - PPL i Zásilkovny a nelze bohužel předem předvídat, prosíme tímto o shovívavost.

Za vzniklé komplikace se všem dotčeným zákazníkům upřímně omlouváme, na nápravě usilovně pracujeme.

Nechce se Vám do víru velkoměsta? Nechte si objednávku doručit domů!... či jinam

Obavy ze světa venku převážily? Využijte proto našich osvědčených partnerů České pošty či PPL služby, kteří Vám objednávku doručí i na samý konec světa, hygienicky a bezpečně! Tuto službu pro Vás necháme zprostředkovat za poplatek 79 Kč. 

Pokud patříte mezi ty odvážnější a jste vybaveni potřebnými ochranými pomůckami, nebo si jenom chcete udělat krátkou pauzu od práce z domova, nechte si objednávku doručit na některou z poboček Zásilkovny (poplatek 39 Kč) nebo Uloženky (poplatek 29 Kč), které Vám jsou k dispozici. Na pobočkách bude platit obdobný bezpečnostní režim jako u nás na výdejnách.

Doporučujeme platby předem!

Abychom z preventivních důvodů minimalizovali vzájemný fyzický kontakt, doporučujeme Vám využívat především takzvané "předplatby" - tedy platby uskutečněné předem z bezpečí domova bez dalšího fyzického kontaktu. Nabízíme Vám proto celou řadu těchto způsobů plateb, které můžete využít:

  • Bankovní převod - zdarma
  • Platba převodem SK - zdarma
  • Rychlý bankovní převod PayU - zdarma
  • Platba kartou online - zdarma

Jakýkoliv způsob snížení zdravotního rizika je pro nás prioritní, z tohoto důvodu do odvolání bohužel nepřijímáme platby v hotovosti ani platby kartou na našich výdejnách. Pokud se však jedná o již dříve vytvořenou objednávku, kde jste si tento typ platby zvolili, kolegové na výdejnách pro Vás rádi udělají výjimku, prosíme však o maximální obezřetnost a vzájemnou ohleduplnost vůči zdraví všech.

Další podrobnosti k jednotlivým způsobům platby můžete nalézt zde.

Je platba na dobírku při současné pandemii bezpečná?

Ve spolupráci s našimi dopravci Vám nadále nabízíme možnost platby na dobírku, tedy při převzetí zboží hotově nebo kartou. Zde však nedokážeme zaručit vybavení každého doručovatele platebním terminálem pro bezhotovostní platby, na přepravce je však vyvíjen soustavný tlak nejen ze strany zákazníků, aby své kurýry patřičně dovybavili. Opačným případem může být situace, kdy přepravce bude bezhotovostní platbu vyžadovat a odmítne přijmout dobírku v hotovosti, buďte prosím připraveni i na tuto variantu. Za současných podmínek však znovu musíme apelovat na využívání plateb předem, které zajistí jak Vám, tak kurýrům přepravních společností rychlejší a bezpečnější předání zásilky s nižším rizikem kontaminace. Nově i sami přepravci vyžadují, aby byl příjemce vybaven rouškou či její alternativou, v opačném případě může kurýr odmítnout zásilku předat. Pokud i přesto nad dobírkou uvažujete, možná Vás odradí její zpoplatnění 30 Kč, respektive 0,99 Eur. Nezapomínejte, že volbou předplatby chráníte jak sebe, tak své okolí.


Sami přepravci situaci dennodenně vyhodnocují a přijímají nová opatření, jedním z nich je i Uloženka, která dočasně nepřijímá platby na dobírku, ostatní přepravci fungují bez omezení. 

Více podrobností ohledně dalších způsobů platby můžete nalézt zde.

Bezpečnost na prvním místě!

Zájem o Vaše bezpečí a zdraví je z naší strany prioritní, pomozte nám též zajistit bezpečí i pro naše pracovníky a při vyzvedávání svých zásilek prosím dbejte pokynů obsluhy a buďte vybaveni ochrannými prostředky. Jelikož jsme si vědomi, že současná situace ohledně dostupnosti roušek je při nejmenším komplikovaná, nabízíme Vám zde jeden tip, jak si podomácku roušku vyrobit z dostupných prostředků. 

Potřebujete svou objednávku upravit?

Za tímto účelem jsme Vám k dispozici bez omezení. Neváhejte se proto obracet na náš vyškolený personál zákaznického servisu na infolince 20 77 07 00 či na emailu info@booktook.cz, kteří se Vám budou rádi věnovat.

Zvládneme situaci překonat společnými silami? My v BookTooku věříme, že ano. Do budoucích dnů Vám přejeme především pevné zdraví!


Může se hodit…


Přihlášení uživatele