Registrace | Přihlášení


Často kladené otázky

Přišlo mi potvrzení objednávky a od té doby se mnou nikdo nekomunikuje. Co je s mou objednávkou?

Jakmile vám přijde potvrzení objednávky, překontrolujte prosím všechny údaje, a pokud jsou správné, nemusíte dělat už vůbec nic. Vše ostatní je na nás. Systém Booktooku funguje tak, že položky dostupné přímo v našem skladu se pro vás ihned rezervují. U položek, které máme ve skladu u dodavatele, dáváme nejpozději druhý den pokyn, aby je k nám do skladu přivezl.

Pokud se vyskytne nějaký problém, kontaktuje vás naše Zákaznické oddělení, vysvětlí, co se děje, a pokusí se společně s vámi najít řešení situace. Pokud se vám tedy nikdo neozývá, znamená to, že vše běží, jak má.

Už je to skoro dva týdny od mé objednávky a zásilka pořád nikde… Co se děje?

Často se stává, že zákazník při nákupu přehlédne předpokládané datum dodání, které může být především u zahraniční literatury, učebnic nebo méně obvyklých knih vzdálenější. Na stránce produktu pod tlačítkem Koupit je vždy rozepsáno, kdy by mělo zboží dorazit, pokud ho objednáte v daný den. Někteří dodavatelé přivážejí zboží k nám do skladu do druhého dne, jiní do tří dnů, části z nich to trvá týden, u zahraničních knih a drahých učebnic to může být až měsíc.

V doručené zásilce mi chybí některé tituly. Co se děje?

Pokud vám objednávka nepřijde kompletní, překontrolujte prosím svůj e-mail včetně složky s hromadnou poštou. Pokud některá z položek v předvánočním období nabere zpoždění, může systém objednávku rozdělit a poslat jen dostupnou část. Zbytek dorazí automaticky později. O rozdělení zásilky by vám mělo přijít oznámení.
Pokud jste žádné oznámení v poště nenašli, kontaktujte prosím náš Zákaznický servis.

Jak je možné, že 14 dní čekám na knihu a teď jste mi napsali, že ji nemáte?

Nestává se to často, ale stát se to bohužel může. Knihkupci a jejich dodavatelé jsou navzájem propojeni složitou digitální sítí, po které denně proudí miliony drobných informací. Díky tomu najdete i na našem webu poměrně přesný přehled toho, co je dostupné, kde, od kdy a v jakém množství. Může se však stát, že se vám podaří objednat zboží, které došlo před chvílí a systém tuto informaci ještě nestihl zpracovat. Někdy je také v digitální síti zaznamenáno zboží, které se ve skladu nakonec nepodaří dohledat. Vždy se snažíme prověřit všechny cesty a prohledat všechna digitální i skutečná místa, abychom pro vás požadované zboží ještě získali. A tehdy bohužel vzniká někdy menší a jindy větší časová prodleva.

Proč mi pořád posíláte výzvy k hodnocení nákupu? Dokonce i když objednávka ještě ani nedorazila? 

Booktook.cz je registrovaný v řadě zbožových vyhledávačů, jako jsou například Heuréka nebo Zboží.cz. Tito nákupní pomocníci rozesílají zákazníkům, kteří u nás udělali objednávku, výzvy k hodnocení za nás, aby měli neustálý přehled o kvalitě našich služeb. Ke každému nákupu přijde vždy jen jeden e-mail. Odeslání výzvy je jednotně nastaveno na 8 dní po objednávce. Pokud je standardní doba dodání objednávky delší, může se stát, že výzva k hodnocení přijde dřív než samotná zásilka. 

Proč musím platit za osobní odběr?

I když se kniha veze jenom na výdejnu, má to svoje náklady. Na její cestě ji provází hned několik našich zaměstnanců, projede benzín a na výdejně jí platíme ubytování. Abychom se s vámi mohli i nadále osobně potkávat při předání na dostupných adresách, stanovili jsme drobný poplatek, který slouží k pokrytí nákladů na provoz výdejen.

Proč mi přišla zásilka v té zvláštní obálce/krabici?

Velká papírová obálka, takzvaný bookpack, chrání svými širokými okraji knihu před poškozením. Zároveň šetří životní prostředí, protože díky ní nemusíme používat tak velké množství obalového materiálu. Kartonová krabice je oproti tomu kolem zásilky zohýbaná na míru. Tloušťkou kartonu a širokými okraji opět chrání knihu před vlivem nejrůznějších živlů.

Na mé knize je divná nálepka. Nepoškodím knihu, když ji strhnu?

Malá čtvercová nálepka s drobnými černými čtverečky slouží k identifikaci zásilky, když postupně prochází skladem. Jedná se o šetrnou nálepku, kterou můžete z knihy bez obav odstranit. Jeden její okraj je za tímto účelem odchlípnutý. Kdyby se náhodou stalo, že by nálepka obálku knihy skutečně poškodila, je to důvod k reklamaci zboží. Neváhejte a případ nám ihned nahlaste. 

Účtujete další poštovné při rozdělení zásilky?

Poplatek může být účtován, záleží však na konkrétním případě. Objednávky dělíme jen na výslovnou žádost zákazníka. Jinak zásilka čeká ve skladu, dokud není kompletní. Výjimka je předvánoční období, kdy objednávky občas dělíme podle vlastního uvážení s přihlédnutím k aktuální situaci. 

Mám předobjednanou knihu a datum jejího vydání se už poněkolikáté posunulo. Jak je tohle možné?

Datum vydání je plně v kompetenci daného nakladatelství a může se skutečně i několikrát změnit. Důvody bývají různé. Autor se může opozdit s odevzdáním knihy, zahraniční partner se může opozdit se schválením překladu, hotové knihy se mohou zdržet cestou od výrobce třeba na lodi. V době koronavirové krize většina nakladatelů odložila vydání plánovaných titulů někdy i o celé měsíce, protože do zavřených obchodů nemělo smysl nové knihy posílat.

Proč už nemohu ve vaší nabídce najít sekci s e-knihami? Něco se změnilo?

Od 1. 3. 2021 dochází k velké změně, která se dotkne způsobu nakupování e-knih prostřednictvím našich stránek. Doposud jste širokou nabídku těchto knih našli v samostatné kategorii. Nově si budete moci elektronickou knihu objednat přímo ze stránky konkrétního tištěného titulu. Odkaz na e-knihu naleznete pod možnostmi doručení.

Po kliknutí na tento odkaz budete přesměrováni na web našeho partnera eBux.cz, kde svůj nákup pohodlně dokončíte.

Co se stane s již dříve zakoupenými e-knihami přímo na eshopu BookTook.cz?

Pokud již máte elektronickou knihu zakoupenou, stáhněte si ji prosím do 31. 3. 2021. Po tomto datu bude ukončena funkčnost vašeho účtu na BookTook.cz a dodatečné stažení již nebude možné.

Můžete sehnat tituly, které nejsou v nabídce na eshopu?

Můžeme se o to přinejmenším pokusit. Vyslovte své přání na e-mail info@booktook.cz

Jsou na prodejně stejné ceny knih jako na eshopu?

Nejsou. Výhodné ceny platí pouze při objednání přes e-shop. Nicméně i na prodejnách najdete některé konkrétní tituly ve speciální slevě. 

Je možné si nechat zboží zaslat na Slovensko?

V současné době bohužel doručení na Slovensko není možné. Usilovně však pracujeme na zprovoznění této možnosti, abychom vám byli zase o něco blíže. Budeme vás včas informovat.

Chci získat 50% slevu na druhý titul, jak toho docílím? 

Jednoduše! Na našem eshopu hledejte tituly označené štítkem , na které se zmíněná akce vztahuje. Více informací a názornou ukázku naleznete zde.

________________________________

Nenašli jste zde odpověď na svůj dotaz?

Neváhejte nás kontaktovat na info@booktook.cz, rádi Vám poradíme.


Může se hodit…


Antigenní test

Přihlášení uživatele

EMG doprava zdarma - na pozadí