Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Nejlepší hodnocení

Děkujeme moc všem, kteří se rozhodli zapojit do naší výzvy k hodnocení knih u nás na webu. Poslední dva týdny jsme vyhodnotili v jednom vrzu. Je vidět, že venku je krásně a táhne vás to od počítačů pryč :-) Pro tuto chvíli tedy naši hodnotící výzvu ukončujeme.  Už ale víme, čím podobným vás navnadíme příště... ;-) Těšte se!

___________________________________________

Nejlepší hodnocení v týdnech od 20.4. do 3.5.2020

Iva Kruntorádová

Zjizvený král

Leigh Bardugo píše opravdu skvěle. Pokud jste od ní nečetli nic už dříve, v podstatě to skoro ničemu nevadí. Jen si prozradíte konce jejích předešlých knih. Rychle pochopíte, kdo jsou vlastně Grišové, a taky historii celé země.

Zjizvený král byl úžasný v tom, že se dej netáhl. Od začátku byla nějaká akce, a to až do konce. Nepředvídatelné kroky, jež hrdinové dělají, malá romantická linka, úplně nový svět, a konec? To jsem nečekala ani trochu. Já se tak těším na druhý díl!

Veronika Drdová

Všichni jsme utkáni z hvězd

Krásná kniha, na první pohled se zdá, že je o umírání, ale naopak je spíše o naději, touze bojovat. Připomnělo mi to knihu Hvězdy nám nepřáli, ale tato kniha byla ještě lepší. Moc se mi líbilo prolínání děje více postav a hlavně obohacení knihy o spoustu dopisů (na rozloučenou).

Zdenek Andres

Walden aneb Život v lesích

Není to úplně jednoduché čtení a někdy se autor zabývá věcmi, které čtenáře moc nenadchnou. Ale myšlenky na soběstačnost a na to jak plyne čas nám všem jsou nadčasové. Bylo by zajímavé se pokusit o něco takového dnes ve světě peněz a přetechnizovaného světa

@fiibinka

Moje knihovnička – Zvířata

Moc pěkně udělané mini knížky. Výborné je použití reálných fotografií, které se každému dítěti zalíbí svou barevností. Tím jak jsou knížky malé, dokáže si je dítě brát pěkně do ruky od miminka. Zároveň se dají výborně brát s sebou na procházky a výlety(do Zoo) a hledat zvířátka v reálu. Jsou skladné a levné. Syn je od miminka miluje :).

Filip Juřena

Roger Federer - Tenisový král

Tuhle knihu jsem měl přečtenou jedním dechem. Roger Federer je opravdu tenisový král, tak jak stojí v podtitulu a v klidu ho řadím i k hvězdám z historie tenisu. Překvapilo mě, že knihu napsal David Kozohorský, kterého znám jako moderátora, ale napsána je vážně skvěle. Dozvěděl jsem se spoustu věcí o začátcích a životě Rogera, které jsem dřív nevěděl a samozřejmě taky o tenisových úspěších kde už jsem nějaký přehled měl. Knížka je to naprosto výborná a já ji doporučuji.

Marek Surý

Putování českou přírodou

Vážně hezky zpracovaný průvodce českou krajinou, který není jak by mohl název mást tvořen pouze fotografiemi, ale je to mix fotek a textu k jednotlivým ročním obdobím a událostem v přírodě. Líbí se mi na něm na rozdíl od jiných podobných knih, že není zaměřen pouze na informace o zvířatech, ale je psán stylem, kterým nám radí na jaké místa se v přírodě zaměřovat v určitých obdobích a na která zvířata tam můžeme narazit. Za mě super kniha, kterou doporučuji.

Nejlepší hodnocení v týdnu od 13.4. do 19.4.2020

Adéla Fejfarová

Tatér z Osvětimi

Tatér z Osvětimi se vám doslova dostane pod kůži. Knihu jsem přečetla za dva večery, jelikož jsem se od ní nemohla odtrhnout. Nepustí Vás, je naprosto výborná. Tisiceré plus knize dodává, že se jedná o pravdivý příběh a od jiných válečných knih se odlišuje zejména v tom, že pro hlavní hrdiny má 'šťastný' konec. Konec, který mi vehnal smích do tváře a slzy do očí. "Neboť to, co je v lidech nejlepší, přežilo i v té nejstrašnější situaci." - Láska

Pavel Málek

Temné hlubiny

I když se mi opravdu hodně líbí celá série, tak třetí díl Temné hlubiny je asi nejpovedenější. Tenhle příběh mě chytl hned od začátku a dokonale mi po celou dobu čtení zamotával hlavu. Směr vyšetřování i mého odhadu toho kdo to byl se neustále měnil. Většinou si říkám, že u detektivek není možné už vymyslet velice nic nového, ale opět mě dokázal autor překvapit a děj byl hodně originální. Doporučuji.

Eva Francová

Hotová zlodějka (e-kniha)

Příběh mladé zkušené zlodějky Lee, která se dostane do spárů zločinecké skupiny Société Anonyme. Ta se zabývá dílem a tajemstvím umělce Marcela Duchampa. Mysteriózní román, který Vám ukáže utajené myšlenky a přesvědčí Vás, že některé věci jsou jiné, než jak vypadají na první pohled. Z první poloviny knihy jsem byla absolutně nadšená. Byla neskutečně čtivá, akční, napínavá. Potom se to začalo zpomalovat, opakovat stejné myšlenky a hluboko rozebírat domnělé plány Marcela Duchampa. Ke konci už to pro mě bylo moc překombinované. Každopádně zajímavá kniha, která mi připomněla například film Šifra mistra Leonarda. Tajemné, akční, napínavé…

___________________________________________

Nejlepší hodnocení v týdnu od 6.4. do 12.4.2020

Simona Nováková

Čarodějova nevěsta 2

Tohle bylo úžasné, nevím, jestli tuhle mangu může něco překonat. Je tu víc akce oproti prvnímu dílu, který byl spíš takový seznamovací. Ilustrace jsou nádherné, jako u prvního dílu, hlavně ty celostránkové u začátku každé kapitoly, jejichž názvy jsou z nějakého nepochopitelného důvodu v angličtině což ani není tak k zahození - procvičíte si angličtinu :)

Nádherné kresby můžete vidět v těch částech, kde začínají kapitoly. Převážně jsou to celostránkové malby. Tady jsem se kochala. Elias zas prozradil Čise nějaké věci. Líbí se mi, že to má takovou tajemnou atmosféru, trochu i hororovou. Některé postavy jsou vtipné až bláznivé, pobavila jsem se. A už se těším na další díly , ale na ten poslední si budu muset ještě počkat než vyjde.

Milan Onderka

Hrob pro mého manžela

Kniha začíná naprosto dokonale, žena kope hrob pro svého muže a popisuje co všechno to obnáší. Samotný příběh řadím v kategorii thrillerů mezi lepší, a určitě stojí za přečtení. Bylo napínavé číst, jak nález jednoho zavazadla dokáže obrátit na ruby na první pohled dokonalý vztah. Doporučuji.

Zuzana Pawliková

Sněžný měsíc

Realistická česká detektivka, kde netečou litry krve a neřádí šílený vrah. Děj je zasazen do prostředí Beskyd (kvůli tomu jsem po detektivce sáhla) a potkáte zde obyčejné lidi obvyklých profesí. Příběh se odvíjí vcelku pomalu, první polovina knihy čtenáře uvádí do děje, a pak následuje vše, co k detektivce patří.
Obyvatelé horské vísky skrývají svá tajemství dlouho a motiv k vraždě jednoho z nich by mohl mít téměř každý. Někdo má raději zvířata a přírodu než lidi, někdo by se vesnického domu s těžkým životem od podzimu do jara rád zbavil. Vraha se mi podařilo odhalit až ke konci knihy a ano, dávalo to smysl.
Určitě od autorky zkusím i jinou knihu.

___________________________________________

Nejlepší hodnocení v týdnu od 30.3. do 5.4.2020

Veronika Králová

Narození vlaštovky

Už několikátý rok se u nás doma usídlily vlaštovky, a tak mě příběh o jejich příletu až po vylétnutí mláďat z hnízda velmi zaujal. Vnímala jsem to jako možnost u dvou a půl leté dcery pozorování přírody podpořit knihou. Obrázky vypadaly pěkně, text na první pohled poutavý, a tak jsem neváhala a knihu pořídila.
Dcera ji čte s oblibou stále dokola a každý den se s nadšením ptá, kdy už vlaštovky konečně přiletí. S opakovaným čtením jsem však objevila několik nesrovnalostí, které můj dojem z knihy poněkud kazí - např. podle textu je most se starým hnízdem v lese, ale obrázek tomu neodpovídá, nebo se na jedné straně píše, že hnízdo musí být zítra postavené, nicméně vlaštovčí maminka staví den za dnem.

František Králík

Stříbrná cesta

Vynikající skandinávský thriller a jedna z nejlepších knih, které jsem v loňském roce přečetl. Líbí se mi střídání dvou zprvu na sobě nezávislých dějových linek, které se ke konci knihy začnou propojovat. Velice rychle jsem se začetl a knihou jsem byl doslova pohlcen. Co bych chtěl vyzdvihnout je skvěle navozená atmosféra, perfektně popsané okolí a příroda, což ale při čtení nijak neobtěžuje a neodvádí od děje. Další velké plus bylo, že v knize vystupuje minimum postav, takže jsem se v příběhu lehce orientoval. Rozhodně doporučuji a těším se na další knihu téhle spisovatelky.

Adéla Rosípalová

Dánská dívka

Dánská dívka je neobyčejný příběh. Cokoli s předponou trans- je pořád trochu kontroverzním tématem, a to jsme v dvacátém prvním století. David Ebershoff se s Einarovým osudem nepáře, a to ostatně ani s ostatními hrdiny - vyprávění je surové, bez příkras, a možná právě proto je tak originální. Autor celý příběh propojil tak, že to kolikrát bylo až nad rámec mého chápání. Často také pracuje s myslí čtenáře; nic nepodloží přímo explicitně a čtenář si to musí domyslet. Podle mě takhle utrpěl konec knihy, ale když se na to dívám s odstupem, jako celek to působí skvěle. A doporučuju i film, který tedy příběh dost osekal, ale herecké výkony jsou v něm prvotřídní.

____________________________________________

Nejlepší hodnocení v týdnu od 23.3. do 29.3.2020

Kristýna Bartečková

Zeměklíč

Tato kniha patří do svaté trojice naší dětské knihovničky. Vypráví velmi milou a pro dětské čtenáře srozumitelnou formou o starých českých tradicích, které jsou rozděleny dle 4 ročních období. V kapitolách se vhodně střídají pohádky, básničky a říkadla doplněné o krásné ilustrace p. Lady, takže dítko nemá problém udržet pozornost.
Má téměř 200 stran a kapitoly jsou dlouhé akorát tak na čtení před spaním. A krásný je nejen obsah, ale i samotná kniha. V originálu je zabalená do průsvitné fólie, vazba je opravdu kvalitní, listy jsou ze silnějšího papíru a hřbet knihy je textilní se zlatým nápisem, takže v knihovničce vypadá opravdu luxusně a na první pohled každou návštěvu vždy zaujme :)
Za nás maximálně doporučuji!

Lucie Novotná

Hana

Toto téma není pro každého. Není ani pro mě a kromě Hany jsem nikdy žádnou další knížku tohoto žánru nečetla, takže nemám s čím srovnávat. Sranda je, že když jsem knížku vzala do ruky s tím, že si ji přečtu, vůbec jsem nevěděla, o co jde a čekala jsem nějaký oddechový román. :D Ale kdybych to věděla, nikdy bych si ji sama nevybrala, což by byla velká škoda.

Je to smutný příběh dvou židovských žen z jedné rodiny. Příběh o dětství pod židovskou hvězdou, o koncentračním táboře a o životě po něm. Nemusíte toto období naší historie nijak podrobně znát, všechno pochopíte. Autorka umí mistrně vylíčit situaci takovým způsobem, že vás knížka pohltí a zasáhne na tom nejslabším místě.

Hana je knížka, na kterou nejspíš nikdy nezapomenu a určitě se k ní jednou vrátím.

Ondřej Palánek

Trhlina

Trhlina je rozhodně nejpovedenější kniha od Jozefa Kariky, která působí naprosto uvěřitelně a to především díky tomu, že jsou v knize zmiňovány odkazy na webové stránky, novinové články a jména osob, které jsem si v průběhu čtení na internetu vyhledával a doopravdy existují. Já se u knihy sice nebál, ale čtení v noci mělo svoje kouzlo a umocňovalo celý příběh. Každý si po přečtení udělá svůj názor čemu bude věřit a čemu ne. Každopádně si myslím, že všechny co si knihu přečtou bude Tribeč svým způsobem přitahovat.

____________________________________________

Nejlepší hodnocení v týdnu od 16.3. do 22.3.2020

Jana H.

Rébusy pro děti - Honba za pokladem

Knížku jsem koupila svému skoro devítiletému synovi. S některými úkoly jsem mu musela pomoct, ale jinak se krásně zabavil. Mně osobně se moc líbí zadání úkolů, které dohromady tvoří příběh - napínavé dobrodružství. Navíc je sešit krásně ilustrovaný.

Alena Olivová

Jíst, meditovat, milovat

Elizabeth Gilbert má inspirativní a pro mě pochopitelný rukopis. Jde o milý a motivační příběh ženy, která jde přes veškerou nejistotu a získané pohodlí do světa objevovat samu sebe a co život nabízí. Ke knize se ráda vracím a třeba jen listuji oblíbenými úryvky.

Filozofie knihy je osvobozující, ukazuje, že plno z našich idejí je možných, pokud se pro ně skutečně rozhodneme a jsme schopni něco obětovat. Zároveň je kniha příjemná i co do cestopisných pasáží s chytlavými popisy míst a kultur, které Liz na své cestě navštěvuje a potkává.

@hlava_v_knihach

Prima sezóna

Je paradox, že ehm chlapce, kteří jsou tak moc na dívky (a je jim vlastně úplně jedno o jakou dívku jde, hlavně že dívku!), nesnáším v životě i v knihách. Danny je výjimka, Danny je milovník, Danny je láska!
Velmi vtipné a zároveň brilantně napsané povídky z nelehkého období druhé světové války vám tento svět ukazují pohledem dospívajícího volnomyšlenkáře a je to pohled opravdu kuriózní a vtipný. Což je v současné chvíli opravdu potřeba.
Maturanti, vím, že to teď nemáte lehké, ale pokud ještě četbu k maturitě doháníte, zkuste Prima sezónu. Zvedne vám náladu. :-)


Může se hodit…


Přihlášení uživatele

EMG doprava zdarma - na pozadí