Registrace | Přihlášení

Košík je zatím prázdný

Měna:

czk

Nejlepší hodnocení

Děkujeme moc všem, kteří se rozhodli zapojit do naší výzvy k hodnocení knih u nás na webu. Je to nesmírně těžké rozhodování :-)

V druhém týdnu se nám nej hodnocení sešla u samých jednoslových názvů knih: 

Nejlepší hodnocení v týdnu od 23.3. do 29.3.2020

Kristýna Bartečková

Zeměklíč

Tato kniha patří do svaté trojice naší dětské knihovničky. Vypráví velmi milou a pro dětské čtenáře srozumitelnou formou o starých českých tradicích, které jsou rozděleny dle 4 ročních období. V kapitolách se vhodně střídají pohádky, básničky a říkadla doplněné o krásné ilustrace p. Lady, takže dítko nemá problém udržet pozornost.
Má téměř 200 stran a kapitoly jsou dlouhé akorát tak na čtení před spaním. A krásný je nejen obsah, ale i samotná kniha. V originálu je zabalená do průsvitné fólie, vazba je opravdu kvalitní, listy jsou ze silnějšího papíru a hřbet knihy je textilní se zlatým nápisem, takže v knihovničce vypadá opravdu luxusně a na první pohled každou návštěvu vždy zaujme :)
Za nás maximálně doporučuji!

Lucie Novotná

Hana

Toto téma není pro každého. Není ani pro mě a kromě Hany jsem nikdy žádnou další knížku tohoto žánru nečetla, takže nemám s čím srovnávat. Sranda je, že když jsem knížku vzala do ruky s tím, že si ji přečtu, vůbec jsem nevěděla, o co jde a čekala jsem nějaký oddechový román. :D Ale kdybych to věděla, nikdy bych si ji sama nevybrala, což by byla velká škoda.

Je to smutný příběh dvou židovských žen z jedné rodiny. Příběh o dětství pod židovskou hvězdou, o koncentračním táboře a o životě po něm. Nemusíte toto období naší historie nijak podrobně znát, všechno pochopíte. Autorka umí mistrně vylíčit situaci takovým způsobem, že vás knížka pohltí a zasáhne na tom nejslabším místě.

Hana je knížka, na kterou nejspíš nikdy nezapomenu a určitě se k ní jednou vrátím.

Ondřej Palánek

Trhlina

Trhlina je rozhodně nejpovedenější kniha od Jozefa Kariky, která působí naprosto uvěřitelně a to především díky tomu, že jsou v knize zmiňovány odkazy na webové stránky, novinové články a jména osob, které jsem si v průběhu čtení na internetu vyhledával a doopravdy existují. Já se u knihy sice nebál, ale čtení v noci mělo svoje kouzlo a umocňovalo celý příběh. Každý si po přečtení udělá svůj názor čemu bude věřit a čemu ne. Každopádně si myslím, že všechny co si knihu přečtou bude Tribeč svým způsobem přitahovat.

Oceněným se ozveme na e-mail. 

A těšíme se na vaše názory ze třetího týdne, který běží právě teď :-)

____________________________________________

Nejlepší hodnocení v týdnu od 16.3. do 22.3.2020

Jana H.

Rébusy pro děti - Honba za pokladem

Knížku jsem koupila svému skoro devítiletému synovi. S některými úkoly jsem mu musela pomoct, ale jinak se krásně zabavil. Mně osobně se moc líbí zadání úkolů, které dohromady tvoří příběh - napínavé dobrodružství. Navíc je sešit krásně ilustrovaný.

Alena Olivová

Jíst, meditovat, milovat

Elizabeth Gilbert má inspirativní a pro mě pochopitelný rukopis. Jde o milý a motivační příběh ženy, která jde přes veškerou nejistotu a získané pohodlí do světa objevovat samu sebe a co život nabízí. Ke knize se ráda vracím a třeba jen listuji oblíbenými úryvky.

Filozofie knihy je osvobozující, ukazuje, že plno z našich idejí je možných, pokud se pro ně skutečně rozhodneme a jsme schopni něco obětovat. Zároveň je kniha příjemná i co do cestopisných pasáží s chytlavými popisy míst a kultur, které Liz na své cestě navštěvuje a potkává.

@hlava_v_knihach

Prima sezóna

Je paradox, že ehm chlapce, kteří jsou tak moc na dívky (a je jim vlastně úplně jedno o jakou dívku jde, hlavně že dívku!), nesnáším v životě i v knihách. Danny je výjimka, Danny je milovník, Danny je láska!
Velmi vtipné a zároveň brilantně napsané povídky z nelehkého období druhé světové války vám tento svět ukazují pohledem dospívajícího volnomyšlenkáře a je to pohled opravdu kuriózní a vtipný. Což je v současné chvíli opravdu potřeba.
Maturanti, vím, že to teď nemáte lehké, ale pokud ještě četbu k maturitě doháníte, zkuste Prima sezónu. Zvedne vám náladu. :-)


Může se hodit…


Přihlášení uživatele