Registrace | Přihlášení


Nejlepší hodnocení

Pomozte ostatním při výběru knihy svým komentářem a získejte 300korunový kupon na další nákup! Jednou měsíčně vybíráme z produktových hodnocení na našem e-shopu nejlepší komentář. Každý, kdo při hodnocení uvede e-mail a celé jméno nebo existující přezdívku ze sociálních sítí, má šanci. Vítězné hodnocení pak připíchneme sem:

Eva K.

7.8.2020

Navždy plynule

Skvělá kniha! Dozvíte se nejen to, co a jak máte dělat, ale i to, PROČ to tak máte dělat a jak to vlastně celé v mozku funguje. Přestože se na některých místech nemůže vyhnout teorii, jazyk této příručky je srozumitelný a zábavný. Mnohokrát vás při čtení napadne: Proč nám tohle neřekli ve škole? Kdo už se nějaké jazyky učil, při čtení odhaluje jednu po druhé příčiny toho, proč mu to třeba nešlo, a přesně zjišťuje, co dělal špatně. Každá kapitola vám přidá novou motivaci k učení.

Knížectví

13.07.2020

Bílá kniha

Když je pro mě nějaká kniha hodně dobrá nebo extrémně silná, tak vlastně ani nevím co o ní mám říkat. Prostě nemám slov. Přesto se pokusím. Bílá kniha, jak už se píše v anotaci, je intimní meditací o bílé. Něco musíte vědět než se do knihy pustíte. Autorka je korejka a v korejštině jsou dva názvy pro bílou. Jeden pro bílou, která označuje čistotu, nevinnost a neposkvrněnost a drůhý pro bílou, která označuje smutek a smrt.
Je to pro knihu důležité, protože podle mě se tady proplétají oba dva tyto významy. Autorka píše o drobných útržcích ze svého života a o své starší sestře, která umřela dvě hodiny po narození. Propůjčuje ji tedy svůj život aby ji uctila a přemýšlí o tom co by se stalo kdyby nezemřela. Část knihy se také odehrává ve Varšavě, kterou připodobňuje právě k sobě a své sestře. Město v jeden čas zemřelo aby z něho mohlo vyrůst nové. Kdyby její sestra nezemřela ona by nežila, žije tedy její život.
Kniha je hodně kraťoučká a přesto neskutečně silná. Nic melancholičtějšího jsem snad nikdy nečetl. Celou dobu jsem měl husí kůži a několikrát mi samovolně ukápla slza. Škoda že mám k dispozici jenom pět hvězd. K této knize se budu určitě vracet znova a znova.

Kamila Hejnová

3.7.2020

Zvuky probouzení

Když jsem zahlédla na netu, že manželé Třešňákovi vydali knihu o soužití se svou autistickou dcerou, tak jsem si ji hned objednala. Říkala jsem si, že to je dobře. Kdo jiný by ji měl napsat, než ten, kdo má vlastní prožitou zkušenost a zároveň vládne slovem. Viděla jsem dokument „Děti úplňku“, a tak jsem věděla, že to nebude lehké čtení. Petr Třešňák má dar slova a situace včetně emocí vykresluje naprosto věrně, člověk to prožívá s ním. Nicméně i kapitoly, které psala Petra jsou emočně silné a oko leckdy nezůstalo suché. Možná i proto, že z pohledu matky to všechno důvěrně znám. Oceňuji i zmínky o temných myšlenkách, se kterými se člověk nerad chlubí, ale je potřeba je zmínit, aby byl obraz celistvý. Jsou důležité všechny ty světlé chvilky, jednotlivá dílčí uvědomění a drobné přínosy, protože to dává naději i ostatním rodičům autistických dětí. Knihu doporučuji nejen rodičům autistických dětí, určitě vás obohatí a ukáže vám život z jiného úhlu pohledu.

Zuzana Pawliková

19.06.2020

Anežka

Četla jsem knihu na dvakrát. Je to tak syrové, a tak se mě to citelně dotýká, že jsem ji musela několikrát odložit. Vím, autorka Hanišová tak prostě píše. Je to dokonalá odrazovačka od adopce. Nějak jsem se s knihou poprala, ale už se k ní nikdy nevrátím. Ano, jsou zde dobře zachyceny skoro všechny předsudky a otázky ohledně adopce romských dětí, obavy adoptujících a částečně i život adoptovaného dítěte, ale za mě, ne. Hlavně slabší povahy knihu odloží kolem strany 100. Na druhou stranu další kniha autorky Houbařka je super, také řeší temné téma, ale je čtivější.

Pavel Skokan

14.6.2020

Olga Scheinpflugová - Byla jsem na světě

Máte rádi divadlo? Máte rádi historii? A ještě lépe, máte rádi historii divadla? Pokud odpověď na tyto otázky zní ano, pak byste neměli vynechat poutavé osobní vzpomínání vynikající české herečky první poloviny XX. Století a manželky Karla Čapka Olgy Scheinpflugové. Kniha má název Byla jsem na světě a naleznete v ní jak zajímavosti z hereččina života, tak i řadu reálií z dnes už historického období českého divadla – od 30. let dvacátého století do roku 1968, kdy tato skvělá herečka a zároveň i autorka řady divadelních her zemřela. Kniha rozhodně stojí za přečtení i jako poutavý exkurs do doby dávno minulé.


Může se hodit…


50 % sleva skyscraper

Přihlášení uživatele